Fotbalová Sparta je po dvanácti letech v zisku | E15.cz

Fotbalová Sparta je po dvanácti letech v zisku

Vladan Gallistl

Na hřišti sice fotbalová Sparta příliš neválí, ale o to lépe se loni vyvíjelo její hospodaření. Za uplynulou sezónu skončila AC Sparta Praha fotbal v zisku 22,6 milionu korun. 

V minulé sezóně sice Spartě patřila v české lize až třetí příčka, ale na druhou stranu může být nadmíru spokojená se svým hospodařením. Skončila v zisku 22,6 milionu korun.

 

Tak skvělý finanční výsledek klub nepamatuje za posledních dvanáct let. Je totiž druhým nejlepším za dobu, co nejslavnější český fotbalový klub patří J&T a Danielu Křetínskému (spoluvlastník vydavatele deníku E15, pozn. red.), který je vládcem Energetického a průmyslového holdingu (EPH).

 

Fotbalová Sparta byla pod vládou skupiny J&T, která do klubu vstoupila v roce 2004, zisková jen první sezónu. Tehdy klub vydělal 31,8 milionu korun. Od té doby až do minulé sezóny hospodařila jen v červených číslech.

 

OBRAZEM: Sparta přišla o desítky milionů z pohárů, radují se Srbové. Nahlédněte do kotle Bělehradu

 

Celkem Sparta prodělala za tu dobu přes miliardu korun. Výsledky hospodaření zveřejnila Sparta na pozvánce na valnou hromadu, která se bude konat na začátku prosince.

 

AC Sparta Praha fotbal měla k 30.6. 2017 majetek v hodnotě 1,16 miliardy korun a vlastní kapitál 323,6 milionu korun. Tržby v minulé sezóně dosáhly výše 974 milionů.

 

Spartě ke kladnému hospodaření pomohl postup do jarní fáze Evropské ligy a prodej některých klíčových hráčů. Záložník Bořek Dočkal odešel do Číny, útočník Patrik Schick do Sampdorie Janov a záložník Ladislav Krejčí do Boloni.

 

Lafata vybojoval pro sportovce vrácení daní. Stát jim vyplatí 120 milionů
Kellner investoval do proslulého hotelu
Z brněnského Masarykova okruhu odešel významný akcionář
Miliardář Chrenek vstupuje do nového odvětví
Pomníky nehod. Zachovalé vraky letadel je možné najít po celém světě
Mladé Rusky našly nový způsob obživy. Stále častěji vstupují do armády
Majitel přístavů připravuje realitní projekty za stamiliony

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!