Globus otevře v Česku svůj první menší obchod | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Globus otevře v Česku svůj první menší obchod. Ostatní řetězce se vydávají podobnou cestou

Globus otevře v Česku svůj první menší obchod. Ostatní řetězce se vydávají podobnou cestou
Globus Fresh
• 
ZDROJ: globus

ČTK

Obchodní řetězec Globus otevře v Česku první menší obchod Globus Fresh, dosud provozoval v tuzemsku 15 hypermarketů. Nová prodejna bude v Pardubicích na sídlišti Dubina, další pak vyroste v Praze. Stejnou cestou se vydal také řetězec s elektronikou Datart, IKEA či Tesco, které v centrech měst expanduje se svoji sítí večerek Žabka.

Plocha obchodu je 165 metrů čtverečních a bude zásobována z místního Globusu vzdáleného osm kilometrů. "V prodejně Globus Fresh v Dubině budou mít zákazníci k dispozici více než 180 položek od našich pekařů a řezníků," uvedla mluvčí Pavla Hobíková.

Další Globus Fresh se otevře zákazníkům na podzim v Praze. Prodejny nebudou vždy stejné, a to jak velikostí, tak sortimentem. "V Pardubicích jde o prostory bývalé samoobsluhy, ale příště to může být prostor po jiné provozovně," dodala Hobíková.

Malé městské prodejny otvírá také řetězec s elektronikou Datart, nyní jich má už pět a další plánuje. "V tuto chvíli vyjednáváme v dalších lokalitách po Praze, po prázdninách chceme otevřít další městské prodejny," řekla mluvčí Iva Pavlousková. Zákazníci si podle ní malé prodejny velmi oblíbili.

Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Americká stopka pro konopí

"Hlavní důvod představení konceptu malých městských prodejen byl, abychom byli zákazníkům blíže a nemuseli za námi pokaždé jezdit do obchodních center. Malé městské prodejny proto otevíráme na frekventovaných místech v centrech měst, naopak obchodní centra bývají stranou," dodala Pavlousková.

Také řetězec Tesco plánuje expanzi své sítě malých obchodů Žabka do větších měst mimo Prahu a hledá nové franšízanty a prostory pro své obchody. V prvním pololetí otevře minimálně další dvě prodejny. "Samozřejmě se nespokojíme jen s těmito a neustále vyhledáváme další vhodné lokality," uvedl nedávno generální manažer sítě prodejen Žabka Radim Lunda.

Ostravské obchodní centrum Forum Nová Karolina je na prodej

I nábytkářský řetězec IKEA jde cestou menších prodejen a v létě otevře na pražském Václavském náměstí nový obchod - tzv. pop-up studio o ploše 800 metrů čtverečních, jehož hlavním cílem bude inspirovat zákazníky. Expozice bude zaměřena na obývací pokoje.

Diskonty Lidl zase chtějí oproti minulosti otvírat nové prodejny v obchodních centrech a nových developerských projektech bytových nebo obchodně-administrativních komplexů. "Pokud to místní podmínky vyžadují, jsme ve vysoce frekventovaných lokalitách velkých měst schopni provozovat prodejny od velikosti prodejní plochy 450 m2," uvedla mluvčí Zuzana Holá.

Komentář Jana Šindeláře: Jančura si také nebral servítky. Zvýšil ale kvalitu cestování
Coca-Cola zaplaví z Prahy Evropu rostlinným mlékem, spustila nové linky za stovky milionů
Na kryptoměnu zaútočili hackeři, česká burza ruší obchodování s virtuální valutou Verge

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!