Hamp; Mauritz (H&M) kvůli koronaviru dočasně zavírá obchody v dalších 12 zemích, včetně České republiky. Současně firma oznámila, že tržby v Číně jí za prosinec až únor klesly o 24 procent.</textarea></div></div></div><a href= | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

H&M v Evropě houfně zavírá obchody, v Číně už ale většina poboček opět funguje

ČTK, vaj

Švédský prodejce oděvů Hennes & Mauritz (H&M) kvůli koronaviru dočasně zavírá obchody v dalších 12 zemích, včetně České republiky. Současně firma oznámila, že tržby v Číně jí za prosinec až únor klesly o 24 procent.

Kromě Česka podnik dočasně zavírá obchody v Polsku, Španělsku, Bulharsku, Belgii, Francii, Rakousku, Lucembursku, Bosně a Hercegovině, ve Slovinsku a Kazachstánu a také některé obchody v Řecku. Minulý týden firma zavřela všechny své obchody v Itálii, znovu už ale otevřela většinu obchodů v Číně.

Tržby ve čtvrtletí stouply o osm procent na 54,9 miliardy švédských korun (135,2 miliardy korun), což bylo v souladu s očekáváním analytiků v anketě společnosti Refinitiv. Analytici však současně varovali, že výkon ve druhém čtvrtletí zůstává nejistý.

Evropské akcie zahájily týden prudkým pádem, mohutně oslabuje i koruna

Firma dodala, že na druhou polovinu svého prvního fiskálního čtvrtletí, což je období prosinec až únor, mělo negativní dopad šíření koronaviru, hlavně v Číně. V březnu pak tvorbu tržeb nepříznivě zasáhlo šíření nemoci v Evropě.

Akcie H&M na začátku obchodování ztrácely zhruba devět procent, od začátku roku už klesly o 35 procent. Celý stockholmský akciový trh za stejnou dobu oslabil o pět procent.

Hlavní podíl na tržbách H&M má Evropa, největším samostatným trhem je Německo, za ním Spojené státy. Většinu oděvů získává firma od dodavatelů v Číně a dalších asijských zemích.

Z Prahy vyrazil vojenský speciál pro sto tisíc rychlotestů na koronavirus

Autor: ČTK, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!