Hilton prodává Číňanům slavný hotel Waldorf Astoria | E15.cz

Hilton prodává Číňanům slavný hotel Waldorf Astoria

Hotel Waldorf Astoria New York
Hotel Waldorf Astoria New York
• 
ZDROJ: Hennem08, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká společnost Hilton Worldwide prodává proslulý newyorský hotel Waldorf Astoria. Novým majitelem se stane čínská pojišťovací společnost Anbang Insurance Group, která jej kupuje za zhruba 1,95 miliardy dolarů (42,6 miliardy korun). Americká společnost, která je největším provozovatelem hotelů na světě, však bude Astorii ještě nejméně dalších 100 let provozovat.

Waldorf Astoria New York byl na věhlasné newyorské třídě Park Avenue na Manhattanu otevřen v roce 1931 coby v té době nejvyšší a největší hotel na světě. Před 21 lety se stal oficiální pamětihodností města New York, a zařadil se tak po bok takových památek, jako je mrakodrap The Empire State Building nebo Brooklynský most.

V komplexu se nacházejí restaurace Peacock Alley nebo Oscar's, které teď čeká rozsáhlá renovace. Hilton chce utržené peníze využít na nákup dalších hotelů v USA.

Společnost Hilton v roce 1919 založil podnikatel Conrad Hilton. Mezi její značky patří síť hotelů Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad, Home2Suites nebo Hilton Garden Inn. Řetězec Hilton Worldwide má po celém světě více než 4100 hotelů.

Patrizio Cipollini: Hotely Four Seasons jsou unikáty, nenajdete druhý stejný

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah