Hokej, zdravotnictví, reality. Advokáti budují novou investiční skupinu | E15.cz

Hokej, zdravotnictví, reality. Advokáti budují novou investiční skupinu

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Výstavba soukromé hokejové haly v Praze 10 je prvním počinem nové investiční skupiny Padok. Kapitál, který se v součtu dostane do miliardového řádu, bude umisťovat do sportu, zdravotnictví i realit.

Kolem advokátní a poradenské společnosti Vilímková Dudák & Partners se začíná formovat nové investiční uskupení Padok Investments. Kromě vlastních zdrojů bude skupina získávat kapitál též od drobných privátních investorů. Skupinu má rovným dílem rozděleno šest majitelů včetně Marcely Vilímkové a Pavla Dudáka.   

„Je tu spousta malých investorů s kapitálem ve stovkách tisíc až milionech korun, kteří nemají přístup k investičním projektům. Přišlo nám zajímavé jim něco nabídnout,“ řekl deníku E15 spolumajitel Padoku Vítězslav Kus.

Na začátku projektu můžou investoři za rok získat výnos deset procent a více. V dalších fázích kolem šesti a půl procenta. „Pod pět a půl procenta nemá smysl se dostávat,“ dodal Kus.  

Prvním projektem skupiny je nedávno zahájená výstavba soukromé hokejové haly v Praze 10. Drobní investoři na ní poskytli z celkových 170 kolem čtyřiceti milionů korun. Další kapitál poskytla banka a samotní majitelé Padoku.  

Skupina aktuálně pracuje na čtyřech dalších projektech. Každý z nich zahrnuje investici v řádu stovek milionů korun. „Dva projekty budou v oblasti sportu navazovat na Icerink, další stadion to už ale nebude,“ poznamenal Kus. Padok v tomto případě jedná o vstupu do již fungujícího start-upu, který propojuje technologie a sport.

Investoři z Padoku se pustí v Praze rovněž do bytové výstavby. Kromě bytů počítají s výstavbou rodinných domů. Další projekt se týká privátního zdravotnictví. Kvůli citlivosti rozpracovaných transakcí zatím investoři více detailů prozrazovat nechtějí.

Advokátní kancelář Vilímková Dudák & Partners se dostala do povědomí účastí v několika veřejných kauzách. Pracovala například pro několik stovek majitelů bytů v pražském bytovém projektu Zelené údolí, kde soukromá firma zpochybňovala vlastnická práva rezidentů. Nedávno právníci z Vilímková Dudák & Partners pomáhali obyvatelům sídliště v Písnici kolem tendru, v němž skupina ČEZ prodávala pronajaté byty.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.