Komárkova KKCG potvrdila zájem o tureckou národní loterii | E15.cz

Komárkova KKCG potvrdila zájem o tureckou národní loterii

Pouliční prodejce losů turecké národní loterie Milli Piyango
Pouliční prodejce losů turecké národní loterie Milli Piyango
• 
ZDROJ: Steve Evans, Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Konsorcium firem vedené KKCG podalo nabídku na privatizaci licence k provozování turecké národní loterie Milli Piyango. Pokud loterii získá, chystá investice do nových her a rozšíření její sítě.

KKCG nabídku podává spolu s americkou loterijní společností GTECH a investiční firmou EMMA Capital Jiřího Šmejce. Konsorcium zároveň jedná o spolupráci s tureckou investiční skupinou Bilgili Group, která by mohla přispět svou znalostí místního trhu.

„Loterijní byznys je jednou ze strategických oblastí, ve které realizujeme dlouhodobé investice. V turecké loterii Milli Piyango vidíme velmi zajímavou investiční příležitost zejména díky vysokému potenciálu pro růst a expanzi loterijních her na tureckém trhu. Během deseti let trvání licence jsme připraveni významně investovat do modernizace stávajících her a rozšíření distribuční sítě,“ uvedl již dříve ředitel investic KKCG Pavel Šaroch. Konsorcium obratem z loterijní činnosti přes sedm miliard dolarů ročně a provozováním více než 400 tisíc loterijních terminálů splňuje kritéria pro účast v této privatizaci.

KKCG je mezinárodní investiční skupina s aktivy přes 1,5 miliardy eur. Jako strategický investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu, investic. Skupina drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech. Působí ve více než deseti zemích světa.

Finanční skupina EMMA Group vznikla v roce 2012 z podnětu svého jediného akcionáře Jiřího Šmejce. Teritoriálně holding zajímají hlavně asijské země a státy bývalého Sovětského svazu. EMMA je rovněž velmi aktivní v Řecku, kde získala 33procentní podíl ve státní loterijní společnosti OPAP.

GTECH je přední světový provozovatel a dodavatel technologií pro regulovaný loterijní a zábavní průmysl. Většinovým akcionářem je společnost De Agostini. Obrat společnosti GTECH byl v roce 2013 zhruba 3,1 miliardy dolarů a firma zaměstnává 8600 zaměstnanců v 60 zemích světa.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.