Konec. Schlecker v Německu nabízí zboží téměř zadarmo | E15.cz

Konec. Schlecker v Německu nabízí zboží téměř zadarmo

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Německu ve tři hodiny odpoledne začal poslední výprodej v obchodech zkrachovalého řetězce Schlecker. Slevy přesahují 90 procent původní ceny. Veškerý vyprodávaný sortiment tak je po dvaceti eurocentech. Ve čtvrtek již prodejny neotevřou.

Poslední akci, jak získat ještě nějaké peníze pro věřitele v Německu spouští končící drogistický řetězec Schlecker. Například v obchodě v berlínské čtvrti Kreuzberg, jsou police již zcela vyklizeny. Poslední zboží ve výprodeji se nabízí u pokladen. Hlavní nápor zákazníků obchod zažil v minulých dnech, kdy již slevy probíhaly. „Dav byl tak velký, že jsme museli volat policii,“ uvedla pro server Weltonline Astrid Mohrová, která v obchodě prodávala dvanáct let.

Zboží, které se neprodá ani po dvaceti centech čeká recyklace, nebo spalovna. „Zítra již nebudeme otevírat už, tu opravdu nic není,“ říká Mohrová.

Příběh jednoho z největších evropských drogistických řetězců tak končí a modrobílé vývěsní štíty definitivně zmizí z německých měst. Po měsících dohadů tak čeká přibližně 20 tisíc lidí, smutný fakt, že přijdou o zaměstnání. Novou práci budou hledat jen těžko. Podle německých úřadů práce není v maloobchodním sektoru příliš volných míst. O tom svědčí i fakt, že z dvanácti tisíc zaměstnanců v první vlně jich je stále bez práce osm tisíc.

Spolková ministryně práce Ursula von der Leyen (CDU) navrhla, aby se propuštěné prodavačky přeškolily na vychovatelky v mateřských školách, kterých je v německu nedostatek. To se však setkalo s odporem. „Nepůjdu ve svých 56 letech mezi stádo malých dětí,“ rozčílil návrh berlínskou prodavačku Mohrovou.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah