McDonald's chytá druhý dech, tržby se pomalu začaly zotavovat | E15.cz

McDonald's chytá druhý dech, tržby se pomalu začaly zotavovat

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tržby největšího světového řetězce restaurací rychlého stravování McDonald's ve třetím čtvrtletí rostly nad očekávání rychle. A to jak na klíčovém americkém trhu, tak celosvětově.

Dnešní výsledky hospodaření společnosti McDonald's ukazují, že plán zotavování začal nést ovoce, uvedla agentura Reuters.

Tržby amerických provozoven v přepočtu na stejný počet restaurací vzrostly v meziročním srovnání o 1,3 procenta. Analytici podle výzkumné společnosti Consensus Metrix odhadovali růst na 1,2 procenta. Řetězec pod vedením Steva Easterbrooka zavedl před rokem celodenní snídaně, zjednodušil nabídku a zlepšil služby, aby na domácím trhu mohl lépe odolávat tlaku tradičních rivalů i menších nových řetězců.

Celosvětové tržby restaurací otevřených nejméně 13 měsíců vzrostly o 3,5 procenta a snadno překonaly odhad 1,5 procenta. Neupravené tržby deváté čtvrtletí za sebou pokračovaly v poklesu a snížily se o tři procenta na 6,4 miliardy dolarů (159 miliard korun), také však překonaly očekávání.

Čistý zisk meziročně klesl o dvě procenta na 1,28 miliardy dolarů (31,8 miliardy korun), zisk bez započítání jednorázových položek ale předčil odhady. Akcie firmy po zprávě vzrostly o téměř čtyři procenta.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah