Muzikálové Divadlo Hybernia již prodělalo 200 milionů korun | E15.cz

Muzikálové Divadlo Hybernia již prodělalo 200 milionů korun

Divadlo Hybernia
Divadlo Hybernia
• 

Aleš Borovan

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jedno z největších muzikálových divadel v Praze, Divadlo Hybernia, pokračuje ve ztrátovém hospodaření. Společnost, která má v padesátiletém nájmu palác U Hybernů, v loňském roce skončila v minusu 42,6 milionu korun. V meziročním srovnání to představuje prohloubení ztráty o sedm milionů korun. Celková kumulovaná ztráta se tak za více než čtyři roky provozu divadla vyšplhala na skoro 203 milionů korun.

„Nepříznivé hospodářské výsledky společnosti jsou důsledkem účtování úroků z půjček, které byly společnosti poskytnuty akcionáři, a důsledkem účtování odpisů technického zhodnocení budovy Divadla Hybernia. Výše úroků a odpisů představuje hodnotu zhruba 40 milionů korun ročně,“ uvádí se ve výroční zprávě za rok 2010, kterou má deník E15 k dispozici. Kromě toho musí Hybernia platit nájemné Státnímu fondu kultury ČR.

Majitelem divadla o kapacitě skoro tisíc diváků je z 50 procent slovenský podnikatel Ján Kováčik a z 50 procent slovenská firma Eco-Invest. Při pořádání kulturních akcí spolupracuje s muzikálovou produkcí Golem Production, kterou podle obchodního rejstříku ovládá z 90 procent Hybernia. Menšinovým akcionářem je producent Oldřich Lichtenberg.

V loňském roce se v paláci U Hybernů uskutečnilo 136 představení muzikálu Baron Prášil, 15 uvedení Draculy a 145 koncertů. Muzikály loni navštívilo v Hybernii na 176 tisíc diváků. To je dosavadní nejlepší roční výsledek divadla. Společnost Hybernia prodal holding Bonton v roce 2003 za 45 milionů korun slovenské společnosti Credit Partner z Banské Bystrice. Tu ovládal právě Kováčik.

Autor: Aleš Borovan

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah