Na Wimbledon se sázelo ve velkém. Fortuna přijala rekordních 220 milionů | E15.cz

Na Wimbledon se sázelo ve velkém. Fortuna přijala rekordních 220 milionů

Wimbledon (ilustrační foto)
Wimbledon (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

pav, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Celkový objem sázek na letošní Wimbledon u společnosti Fortuna dosáhl rekordních 220 milionů korun. Pomohlo tomu vítězné tažení české tenistky Petry Kvitové. Na finále s její účastí sázková společnost přijala vklady za sedm milionů korun.

Tipsport zatím údaje o prosázených částkách nemá k dispozici. Na finále ženské dvouhry očekával sázky přes tři miliony korun a pro sázkaře i bookmakery byla favoritkou právě Kvitová. Další ze sázkových kanceláří Sazka na turnaj ve Wimbledonu přijala vklady za deset milionů korun, z toho na finále ženské dvouhry šla asi tři procenta, tedy kolem 300 tisíc korun.

„Petra udělala sázkařům radost, 80 procent vkladů na vítěze utkání mířilo na její výhru,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Potvrdil, že lidé v průběhu turnaje nejvíce sázeli na hlavní favority. Velkému zájmu se těšily hlavně úspěšné české tenistky. „Právě díky nim byl letošní Wimbledon rekordní,“ uvedl Šrain.

Podle Tipsportu tenisové grandslamy, mezi něž londýnský turnaj patří, jsou mimořádné sázkařské události. Například v LIVE sázkách, tedy sázkách, které lidé podávají během zápasů, je tenis jedničkou a v zájmu překonává i fotbal. Také v Tipsportu pozorují, že sázkaři nejvíce sázejí na souboje favoritů s outsidery, v mužské části turnaje především na Nadala, Dojokoviče, Federera nebo Murrayho.

Sazkářská událost roku? Fotbal v Brazílii

Wimbledon se letos mimořádně kryl s fotbalovým šampionátem v Brazílii, který by se podle odhadů Tipsportu měl stát rekordní sázkařskou událostí s objemem sázek kolem 500 milionů korun. Stejnou částku očekává také Fortuna, kde pro srovnání mistrovství světa v hokeji přineslo objem vkladů 255 milionů a poslední olympiáda v Soči 310 milionů korun.

„V porovnání s uvedenými akcemi bylo na Wimbledon celkově prosázeno méně, ale tenisové live sázky byly vyšší než ty hokejové,“ doplnil mluvčí Sazky Václav Jalovecký.

 

 

 

Autor: pav, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah