Nábytkářský gigant IKEA otevře pobočku na Václavském náměstí s měsíčním zpožděním | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Nábytkářský gigant IKEA otevře pobočku na Václavském náměstí s měsíčním zpožděním

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Největší maloobchodní prodejce nábytku na světě IKEA ve čtvrtek otevře svou pátou prodejnu v Česku. Nepůjde ale o tradiční velký obchod, ale o menší patrové studio o rozloze osm set metrů čtverečních, kde si budou zákazníci sami navrhnout podobu interiérů. V Evropě je to teprve devátá prodejna IKEA tohoto typu, první otevřela společnost před rokem a půl.

Zbudování nového obchodu IKEA Point se proti původním plánům prodražilo o dva miliony korun, celkově tedy vyšlo na sedmnáct milionů. Zpřístupnění veřejnosti navíc nabralo měsíční zpoždění kvůli problémům s výstavbou vstupní brány.

„Počítáme s ročním obratem sto milionů korun. Odhadujeme, že obchodem denně projde tisíc zákazníků, kteří vytvoří v průměru sto objednávek denně,“ řekl E15 Peter Tichý, ředitel projektu nové pobočky. Nájemní smlouva na využití prostor vyprší za dva roky, IKEA podle Tichého disponuje opcí na prodloužení.

Obchod, kde bude zpočátku pracovat třicet zaměstnanců, má nábytkářského prodejce přiblížit zákazníkům, tradiční velké prodejny totiž obvykle stojí na okraji měst – kromě dvou prodejen v Praze stojí ještě jedna v Brně a Ostravě. Na rozdíl od klasických nákupních center ale nebude objednané zboží zákazníkům k dispozici ihned, ale nejdříve den po dodání z velkých obchodů.

Loňské tržby společnosti IKEA v Česku dosáhly 9,7 miliardy korun, což znamená růst proti předchozímu roku čtyři procenta. Průměrná útrata zákazníků činila 1638 korun, přičemž k 96 procentům nákupů došlo v obchodech a ke čtyřem procentům obchodů na e-shopu. 

Česká IKEA mění vedení. Z Francie přichází manažerka, která se vypracovala z prodavačky
Otevření pobočky IKEA na Václavském náměstí nabírá zpoždění

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!