Nákup bez placení u pokladny. Ahold testuje novinku | E15.cz

Nákup bez placení u pokladny. Ahold testuje novinku

trn

V supermarketech bude zřejmě potřeba stále méně lidské pracovní síly. Firma Ahold Delhaize, která v Česku provozuje supermarkety Albert, začala v Nizozemsku testovat nový systém nakupování. Ten umožňuje zákazníkům nakoupit i zaplatit, aniž by museli projít pokladnou. Testovací provoz potrvá půl roku.

Novinka umožňuje bezhotovostní zakoupení výrobků bez nutnosti trávit čas u pokladen. Systém je totiž založen na zákaznické kartě propojené s bankovním účtem daného zákazníka. Kartu nakupující přiloží k elektronické cenovce zvoleného zboží. Ukončení nákupu pak jen stačí potvrdit v mobilní aplikaci, platba pak proběhne automaticky do deseti minut.

„V Nizozemsku testujeme, kam by se do budoucna mohlo vyvíjet nakupování potravin v kamenných obchodech. Moderní technologie se rychle vyvíjejí, stejně jako potřeby našich zákazníků, kterým chceme vycházet vstříc,“ říká Jan-Willem Dockheer, vedoucí projektu. 

Po šesti měsících testovacího provozu firma rozhodne o dalším rozšíření nové technologie. 

Nejde ale jedinou novinku, kterou se společnost zabývá. Na konci loňského roku začal Ahold Delhaize testovat i robota Martyho. Ten dohlíží na dostupnost zboží v regálech i čistotu prodejny. Ahold Delhaize robota uvedla v život v jedné ze svých prodejen Giant Food v USA v Pensylvánii. Část analytiků by však uvedené novinky brala jako argument pro svá varování o budoucím nahrazení značného množství pracovních míst novými technologiemi.

Rusňák kupuje liberecké nákupní centrum, cena jde do stovek milionů
Trend, co vydělá balík
Byty raketově zdražují, má ještě smysl do nich investovat? Podívejte se, co radí Martin Burda

Autor: trn
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud