Nákup bez placení u pokladny. Ahold testuje novinku | E15.cz

Nákup bez placení u pokladny. Ahold testuje novinku

trn

V supermarketech bude zřejmě potřeba stále méně lidské pracovní síly. Firma Ahold Delhaize, která v Česku provozuje supermarkety Albert, začala v Nizozemsku testovat nový systém nakupování. Ten umožňuje zákazníkům nakoupit i zaplatit, aniž by museli projít pokladnou. Testovací provoz potrvá půl roku.

Novinka umožňuje bezhotovostní zakoupení výrobků bez nutnosti trávit čas u pokladen. Systém je totiž založen na zákaznické kartě propojené s bankovním účtem daného zákazníka. Kartu nakupující přiloží k elektronické cenovce zvoleného zboží. Ukončení nákupu pak jen stačí potvrdit v mobilní aplikaci, platba pak proběhne automaticky do deseti minut.

„V Nizozemsku testujeme, kam by se do budoucna mohlo vyvíjet nakupování potravin v kamenných obchodech. Moderní technologie se rychle vyvíjejí, stejně jako potřeby našich zákazníků, kterým chceme vycházet vstříc,“ říká Jan-Willem Dockheer, vedoucí projektu. 

Po šesti měsících testovacího provozu firma rozhodne o dalším rozšíření nové technologie. 

Nejde ale jedinou novinku, kterou se společnost zabývá. Na konci loňského roku začal Ahold Delhaize testovat i robota Martyho. Ten dohlíží na dostupnost zboží v regálech i čistotu prodejny. Ahold Delhaize robota uvedla v život v jedné ze svých prodejen Giant Food v USA v Pensylvánii. Část analytiků by však uvedené novinky brala jako argument pro svá varování o budoucím nahrazení značného množství pracovních míst novými technologiemi.

Rusňák kupuje liberecké nákupní centrum, cena jde do stovek milionů
Trend, co vydělá balík
Kam investovat v roce 2018? Investiční poradci radí
Byty raketově zdražují, má ještě smysl do nich investovat? Podívejte se, co radí Martin Burda

Autor: trn
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!