Rusňák kupuje liberecké nákupní centrum, cena jde do stovek milionů | E15.cz

Rusňák kupuje liberecké nákupní centrum, cena jde do stovek milionů

Rusňák kupuje liberecké nákupní centrum, cena jde do stovek milionů
Obchodní centrum Géčko
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK
dnv

Nákupní centrum Géčko v Liberci-Růžodole změnilo majitele. Finanční skupina Nordic Investors ho prodala v neveřejné soutěži společnosti DRFG Real Estate. Podle informací E15.cz hodnota transakce převýšila 400 milionů korun, žádná ze stran ale cenu oficiálně nekomentovala.

"Povedlo se nám z původně distresového aktiva udělat fungující a prosperující centrum. Géčko pod naším vedením dosáhlo rekordní návštěvnosti za celou dobu své existence. Logicky jsme ho nabídli k prodeji někomu, kdo se soustředí na dlouhodobé vlastnictví retailových nemovitostí," uvedl partner Nordic Investors Jan Petřík.

Nordic Investors Géčko převzalo v roce 2015. "Nefungovalo a bylo poloprázdné. Podařilo se ho krok po kroku zvednout. Doplnily se obchody a několikanásobně se podařilo zvýšit příjmy celého centra," uvedl pro mluvčí finanční skupiny Michal Uryč.

Od roznášení piva ke špičkám hnutí ANO. Kdo je podnikatel David Rusňák?

Podle něj by se mělo v blízké budoucnosti centrum rozšíří o dalších 1000 metrů čtverečních, dnes má 10 tisíc metrů a je v něm 40 obchodů. Obchodní centrum sousedí s hypermarketem Globus.

"Manažeři Nordic Investors odvedli na Géčku v Liberci výbornou práci, a tak je pro nás jasnou volbou, jež perfektně zapadá do našich nemovitostních investic, kde už spravujeme majetek s hodnotou tři miliardy korun," uvedl v tiskové zprávě akviziční ředitel DRFG Real Estate Josef Musil.

Návrat do ANO? Rozhodně ne, říká Rusňák po zastavení trestního stíhání

Nordic Investrors založili v dubnu 2015 advokáti Tomáš Otruba a Jan Petřík. Působí v regionu střední Evropy. Soustřeďuje se na projekty z oboru nemovitostí a informačních technologií. Kromě klasických investičních projektů se zaměřuje na takzvané distressed assets.

Jde o projekty, které mají problém s financováním nebo například s vypořádáním vztahů mezi akcionáři. Celkový objem projektů, na kterých Nordic Investors pracují, se pohybuje ve vyšších desítkách milionů eur.

Autor: ČTK, dnv
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!