Jamie Oliver rozjíždí po domácím krachu expanzi v zahraničí | E15.cz

Po krachu na domácí půdě startuje šéfkuchař Jamie Oliver expanzi v zahraničí

Štěpán Bruner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kuchařská celebrita Jamie Oliver a jeho stejnojmenná podnikatelská skupina rozjíždějí expanzi v zahraničí. A to jen šest měsíců poté, co byl nucen uzavřít většinu svých restaurací v domovské Velké Británii.

Zahraniční frančízami plánují do konce roku 2020 otevřít 21 restaurací nesoucích jméno britského kuchaře, oznámila Jamie Oliver Group. Nejméně dvě z nich se stanou základem nové značky Jamie Oliver Kitchen, zaměřené na každodenní stolování.

První nové restaurace se otevřou ještě v listopadu na Bali a v Bangkoku. Další přibudou v příštím roce pod značkami Jamie's Italian, Jamie Oliver's Pizzeria, Jamie's Deli a Jamie Oliver's Diner, lokality zatím skupina neupřesnila.

Letos v květnu přešlo 25 restaurací vlastněných Jamie Oliver Group pod nucenou správu. Krach postihl převážně podniky zaměřené na italskou kuchyni. Zachránit se podařilo tři podniky, přesto o práci přišlo asi tisíc lidí. V září se ukázalo, že Oliver si loni vyplatil dividendu 5,2 milionu liber, zároveň ale do skupiny podle svých slov napumpoval 13 milionů liber z vlastních zdrojů ve snaze odvrátit bankrot.

Oliverův byznys v zahraničí zůstal krachem nedotčen, v současnosti čítá 70 restaurací ve 27 zemích, všechny provozované formou frančízy.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah