Praha zlevnila biopopelnice. Rostlinného odpadu je ve směsných popelnicích až pětina | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Praha zlevnila biopopelnice. Rostlinného odpadu je ve směsných popelnicích až pětina

Praha zlevnila biopopelnice. Rostlinného odpadu je ve směsných popelnicích až pětina
Třídění bio-odpadu je na vzestupu
• 
ZDROJ: Pražské služby

nos

V době koronavirové karantény vzrostlo v Praze množství komunálního odpadu a zároveň i objem odřezků zeleniny, či slupek. K jejich sběru nově slouží hnědé popelnice, jejichž obsah se následně promění v kompost pro pražské parky, sady a zahrady. Rostlinný obsah tvoří dvacet procent pražského komunálního odpadu.

Hnědou biopopelnici již má v metropoli 11 tisíc domácností a přibývají další. „Pokud jste vlastník nemovitosti, sdružení vlastníků, bytové družstvo apodobně, stačí vyplnit a odeslat formulář, který najdete na https://bio.praha.eu/formular/. Jako běžný nájemník požádejte o objednání biopopelnice povolanou osobu. Svoz bioodpadu je pro vlastníky nemovitostí volitelný a poplatek za svoz je nastaven v podobném režimu jako známý poplatek za směsný komunální odpad,“ uvádí pražský magistrát.

Biopopelnice zároveň sníží poplatky za odvoz odpadu. Po převzetí služby pod Magistrát hlavního městaPrahy je pro vlastníky nemovitostí, kteří již využívají Biopopelnici, cena snížena o padesát procent oproti cenám z loňského roku.

Odpadu z domácností přibylo v karanténě o desítky procent. I proto, že se víc uklízí, říká expert

 

Autor: nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!