Předsedou představenstva KCP se stal známý horolezec Zdeněk Hrubý | E15.cz

Předsedou představenstva KCP se stal známý horolezec Zdeněk Hrubý

Kongresové centrum Praha
Kongresové centrum Praha
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Igor Záruba

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražské kongresové centrum (KCP) má nového předsedu představenstva. Stal se jím Zdeněk Hrubý (TOP 09) bývalý zmocněnec pro výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září 2000 a výrazná postava českého horolezectví.

Místopředsedy představenstva KCP jsou Jan Schneider (ODS) a generální ředitel centra Michal Kárník. Pětičlenné představenstvo doplňují Petr Neumann (TOP 09) a Jan Juříček (ODS).

Změny jsou pokračováním personálního třesku, který nastal v polovině dubna. Pražská radnice, která je stoprocentním akcionářem problémového centra, tehdy odvolala šest členů představenstva a tři členy dozorčí rady a zvolila nové. Orgány společnosti tak opustil například bývalý starosta Prahy 1 Jan Bürgermeister a zástupci minulé pražské koalice, v níž působila ČSSD. Radní také změnili stanovy KCP, počet členů představenstva klesl o čtyři posty z devíti. Cílem zásahů je větší kontrola města nad firmou.

Obměněné orgány budou muset řešit oddlužení společnosti, rozhodovat budou rovněž o odprodeji zbytného majetku. Ministerstvo zaplatilo minulý měsíc splátku ve výši zhruba 80 milionů korun.

Akciová společnost Kongresové centrum Praha se zadlužilo kvůli opravě budovy před summitem MMF a Světové banky. Ke dnešku splatila asi polovinu ze čtyřmiliardové půjčky. Loni hospodařila s účetní ztrátou 97,3 milionu korun, na výsledku se podepsalo oslabení koruny při splácení závazků v eurech.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah