Prodejnám Žabka se stále nedaří, prodělaly desítky milionů | E15.cz

Prodejnám Žabka se stále nedaří, prodělaly desítky milionů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Obchody Žabka v Česku vykázaly ve finančním roce 2015/2016 tržby 1,2 miliardy korun a ztrátu 31 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy. Vlastník sítě, Tesco, před rokem vyčlenil síť obchodů do nové společnosti Tesco Franchise Stores. Tržby společnosti jsou tak nižší než v předchozích letech, kdy se blížily dvěma miliardám korun, protože již nezahrnují příjmy z pronájmu.

"V minulosti byly obchody Žabka společně se souborem dalších nemovitostí součástí jednoho právního subjektu. Žabka byla vyčleněním osamostatněna a k jejímu hospodaření se už nadále nezapočítaly příjmy z pronájmu jiných budov a pozemků," řekl mluvčí společnosti Václav Koukolíček. Menší vliv na vývoj tržeb pak podle něj mělo i několik uzavřených obchodů.

Obchody Žabka jsou součástí skupiny Tesco. Síť zahrnuje přes sto menších obchodů s delší otevírací dobou, zejména v Praze a středních Čechách. Většina prodejen je provozována formou franšíz. "V budoucnu chceme nadále intenzivně rozvíjet síť našich obchodů a stavět na jejich stále rostoucí oblibě," uvedla firma ve zprávě.

Společnost loni zredukovala síť obchodů Žabka, uzavřela jich 28. Podle dřívějšího vyjádření Teska je součástí posilování konkurenceschopnosti a rozvoje prodejen Žabka pravidelný pohled na výkonnost prodejen a podpora jejich podnikání.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah