Rakouský majitel zavřel prvních pět českých Gigasportů | E15.cz

Rakouský majitel zavřel prvních pět českých Gigasportů

Gigasport
Gigasport
• 

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rakouská obchodní skupina Kastner & Öhler zavřela prvních pět z 11 tuzemských prodejen se sportovními potřebami a módou Gigasport, jejichž provoz plánuje ukončit v první polovině letošního roku. Vedení firmy v březnu oznámilo, že letos zavře také jediný slovenský obchod Gigasport.

Obchodní řetězec Gigasport, který patřil mezi čtyři hlavní hráče na českém trhu se sportovními potřebami, první tuzemskou prodejnu otevřel v roce 1997. Gigasport byl prvním velkým zahraničním prodejcem sportovního zboží, který expandoval do Česka.

Na konci dubna ale firma Kastner & Öhler zavřela prodejny Gigasport v Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích, Brně-Modřicích, Olomouci a Ostravě. V následujících týdnech stejný osud čeká i zbývajících šest českých a jeden slovenský obchod. „K tomuto rozhodnutí vedly především tržní podmínky v posledních letech a ekonomický vývoj,“ stojí v prohlášení společnosti Kastner & Öhler.

Ředitel skupiny Kastner&Öhler Andreas Zinschitz rozhodnutí zavřít 11 českých a jednu slovenskou prodejnu Gigasport zdůvodnil tím, že se jejich hospodaření výrazně zhoršilo a výhled není příznivý. Rakouská firma by podle něj musela znovu investovat značné částky do oživení prodeje v Česku a na Slovensku, takže raději zvolila variantu zavření prodejen.

Řetězec Gigasport se v Česku potýkal s výrazným poklesem tržeb. V roce 2010 se jeho tržby propadly z 589 milionů korun v roce 2009 na necelých 420 milionů korun. Hospodaření tuzemských prodejen Gigasport skončilo v roce 2010 ztrátou 1,4 milionu korun. Kastner & Öhler už předloni zavřel dvě prodělečné prodejny Gigasport v Ústí nad Labem a Ostravě.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah