Rattaj rozšiřuje svůj golfový byznys, TMR si na 20 let pronajaly resort u Brna

Kaskáda Golf Resort Brno

Kaskáda Golf Resort Brno Zdroj: Kaskáda Golf Resort Brno

Golfový resort Kaskáda
Kaskáda Golf Resort Brno
Kaskáda Golf Resort Brno
Kaskáda Golf Resort Brno
Kaskáda Golf Resort Brno
11
Fotogalerie

Hlavní akcionář Tatry Mountain Resorts Igor Rattaj si k osmačtyřicetinám „nadělil“ golfový resort. TMR rozšiřují své golfové podnikání o areál Kaskáda Golf Resort Brno. Firma si resort pronajala na dvacet let.

Zástupci TMR se s majitelem brněnského golfového resortu Vladimírem Plašilem dohodli na pronájmu hotelu, restaurace a kongresového centra. Provoz samotného hřiště zůstane v rukou majitele. „Spolupráce s Kaskádou je dalším krokem při budování silné skupiny provozující golfové resorty. V této oblasti vidíme potenciál díky propojení s horskými středisky rozšíříme nabídku našich služeb,“ řekl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

TMR mají největší zkušenosti s provozem horských středisek na Slovensku, v Česku, Polsku a nově i Rakousku. „Přístup vedení TMR je konkrétní a pragmatický. Jejich znalosti lyžařského prostředí jsou přínosem nejen z důvodu synergických efektů s golfem, ale i pro možnost uchopit odvětví jako celek a konsolidovat český golf,“ uvedl ke smlouvě Plašil.

Do golfového byznysu vstoupila společnost miliardáře Igora Rattaje v říjnu loňského roku, kdy si pronajala resort Ostravice. „Máme v plánu zahájit spolupráci resortu Ostravice a Kaskád, tím se na Moravě vytvoří silné zázemí pro golfové hráče,“ doplnil provozní ředitel TMR Čeněk Jílek.

S akciemi TMR se obchoduje na pražské burze. Společnost v prvním pololetí svého aktuálního finančního roku zvýšila zisk před zdaněním, úroky a odpisy meziročně o 23,3 procenta na 26,2 milionu eur. Výnosy TMR od začátku listopadu roku 2017 do konce loňského dubna meziročně stouply o 29,1 procenta na 65,5 milionu eur.

Kaskáda Golf Resort Brno
Golfový resort Kaskáda leží patnáct kilometrů od centra Brna. Hřiště čítá 27 jamek. Zázemí více než stohektarového pozemku doplňuje čtyřhvězdičkový hotel, víceúčelová sportovní hala, kongresové centrum a wellness.