Rohlík.cz může koupit část firmy MyFood | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Rohlík.cz může koupit velkoobchodníka MyFood Wholesales

ČTK, sou

Majitel internetového obchodu s potravinami Rohlík.cz, společnost Velká pecka, může koupit firmu My Food Wholesales. Ta byla doteď součástí společnosti Sklizeno. Jejich spojení povolil ve zjednodušeném řízení Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

"V oblastech velkoobchodního prodeje potravin, maloobchodního prodeje zboží denní potřeby, nákupu zboží denní potřeby a poskytování stravovacích služeb bylo povoleno spojení Velká pecka se společností My Food Wholesales," uvedlo tiskové oddělení ve zprávě zveřejněné na webových stránkách úřadu.

Společnost My Food Wholesales vznikla letos na konci července. Řetězec My Food, který je součástí společnosti Sklizeno, do této firmy vyčlenil své velkoobchodní aktivity, firmu Freshbedýnky a vlastní výrobu, gastro, catering a projekt Mlsná farma. Tato část My Food má ročně tržby v objemu přibližně 400 milionů korun. V prohlášení to dříve uvedl ředitel sítě prodejen Sklizeno Petr Borkovec.

Firma Velká pecka, provozující Rohlik.cz, má miliardové obraty. Letos poprvé je i v zisku

Sklizeno se zaměřuje na prodej zdravých a farmářských potravin. V dubnu 2016 se propojilo se sítí prodejen My Food a v listopadu téhož roku se sítí Náš Grunt. Nyní má přes 50 prodejen. Ve skupině vlastní Brno Investment Group podnikatele Petra Borkovce 55 procent, 29 procent drží David Kukla a téměř 11 procent Aleš Kotěra.

Rohlík.cz je největším internetovým obchodem s potravinami v Česku, jeho obrat loni stoupl o 52 procent na téměř 2,5 miliardy korun. Zakladatelem a většinovým majitelem je Tomáš Čupr.

Rohlík.cz a Sklizeno spolupracují, jejich majitelé založili i společný investiční fond na podporu menších českých farem.

Miliardář Krsek investuje do digitálního topenářství
Čupr investoval do výrobce obleků Le Premier. Ve firmě získal 20 procent

Autor: ČTK, sou
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!