Se slevou lze na webu koupit sex, pozemky ve vesmíru i pohřeb | E15.cz

Se slevou lze na webu koupit sex, pozemky ve vesmíru i pohřeb

digitální pohřební služba
digitální pohřební služba
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slevové portály, kterých v Česku funguje více než stovka, se předhánějí v nabídkách zajímavých slev a kromě obligátního jídla či zájezdů lze jejich prostřednictvím levněji pořídit také pohřeb, pozemky na planetách či erotické služby. Vyplývá to ze statistik slevového agregátoru Slevín.cz, který monitoruje nabídku slev na tuzemském internetu.

Jednatel Slevínu.cz Michal Menšík uvedl, že pohřeb se slevou před časem v Česku prodával jistý portál zaměřený na hromadné slevy. Netradiční nabídka zaujala 25 lidí, kteří si slevovou poukázku na pohřeb koupili. Pomocí slevových severů bylo prodáno také 13 kupónů na zlevněné pozemky na planetách a 25 poukazů, jejichž majitelé si mohli vyzkoušet práci s bagrem. Jeden slevový portál zašel v nabídce tak daleko, že se slevou prodal sám sebe.

Velký úspěch měla v Česku podle statistik portálu Slevín.cz nabídka pěti piv za pět korun. Po 3000 poukázkách se jen zaprášilo. K dostání byly i slevové poukázky do hodinového hotelu a jeden slevový sever nyní nabízí slevu na tantrickou masáž prostaty.

Mezi netradiční nabídky podle Menšíka patří také slevy na poštovné a balné od České pošty či kupón na přátelství se slevou. Slevové portály využívají i některé charitativní organizace, které se slevou nabízí různé zboží, z jehož prodeje jsou financovány jejich projekty.

„Obecně lze říci, že podíl kuriozit z celkového počtu nabídek, kterých je momentálně přes 4000 denně, se pohybuje na úrovni jednoho procenta z celého obsahu. Jejich výskyt na slevových portálech je sice v menším množství, ale pravidelně po celý rok,“ podotkl Menšík, podle kterého hlavní doménou slevových portálů nadále zůstávají zájezdy, gastronomie, kosmetika, péče o tělo a zážitky.

První slevové servery začaly v Česku fungovat na jaře 2010 a už o rok později jejich počet překročil 200. Od té doby ale počet portálů klesá a nyní jich je v provozu zhruba 130. Letos Češi podle odhadů odborníků utratí na slevových portálech rekordní tři miliardy korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah