Skupina Pale Fire Capital získala většinu v obchodním portálu Aukro.cz | E15.cz

Skupina Pale Fire Capital získala většinu v obchodním portálu Aukro.cz

Zakladatel Aukra Václav Liška
Zakladatel Aukra Václav Liška
• 
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Investiční skupina Pale Fire Capital (PFC) koupila 55 procent v českém obchodním portálu Aukro.cz. Zbylých 45 procent vlastní Leverage Technology. Transakce ohodnotila Aukro zhruba na čtvrt miliardy korun, uvedl server Forbes.cz. Podle něj je pravděpodobné, že nový majitel dá do firmy další peníze a zvýší tak svůj podíl v majetkové struktuře.

„S Pale Fire Capital jsme si sedli jak po lidské, tak po byznysové stránce a jsem rád, že můžeme Aukro společně rozvíjet. Letos výrazně rosteme a věřím, že s PFC na palubě budeme v pozitivním trendu pokračovat,“ řekl šéf Aukra Lumír Kunz.

Za PFC stojí Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý. Vlastní také například ePojištění.cz. Součástí skupiny je rovněž vyhledávač nábytku a dekorací Favi, datově-analytická firma Semantic Visions nebo přepravní startup Zuri.

Aukro má více než čtyři miliony registrovaných uživatelů. Před sedmi lety měla firma obrat šest miliard korun ročně, loni to bylo pouze 1,5 miliardy. Podle Forbesu ale letos roste obrat o pětinu a návštěvnost se meziročně zvýšila o polovinu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah