Slovenská TMR chce do Krkonoš, jedná s ČSTV | E15.cz

Slovenská TMR chce do Krkonoš, jedná s ČSTV

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Tomas Kubelka

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Tatry mountain resorts (TMR), která je největší firmou v oblasti cestovního ruchu na Slovensku, zahájila s Českým svazem tělesné výchovy (ČSTV) předběžné jednání o svém vstupu do lyžařského areálu Špindlerův Mlýn. ČSTV po změně dotační politiky českého sportu ze strany ministerstva školství a faktické ztrátě vlivu v loterijní společnosti Sazka nyní řeší budoucí financování své činnosti.

TMR má zájem provozovat v Krkonoších kromě lyžařského areálu Špindlerův mlýn také horská střediska v Harrachově a v Peci pod Sněžkou. „Není čas si dál něco nalhávat. Finanční zdroje ČSTV se neustále zužují, takže je jasné, že k prodeji majetku bude muset dojít,“ řekl pro pondělní vydání týdeníku Euro předseda ČSTV Pavel Kořan. Svaz podle Eura vyjednává také o prodeji strahovského hotelu Coubertin a sportovního centra v Brandýse nad Labem.

Oficiální nabídku na koupi lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně TMR předložila ČSTV počátkem června, minulý týden se setkali zástupci TMR se šéfem ČSTV Kořanem, generálním sekretářem svazu Janem Boháčem a dalšími členy vedení ČSTV. „Diskutovaný rozsah budoucí možné spolupráce je zatím velmi široký. V úvahu přichází více variant vstupu společnosti TMR do Skiareálu Špindlerův Mlýn a případně i do horských středisek v Peci pod Sněžkou a v Harrachově, ve kterých má ČSTV akciový podíl,“ uvedl Boháč. Kořan Euru řekl, že se uvažuje také o pronájmu skiareálů s možností budoucího předkupního práva.

„Předmětem osobního jednání s ČSTV bylo především představení a vysvětlení vzájemných očekávání, ke kterým by mohla vést cesta společného kompromisu“ doplnil předseda dozorčí rady TMR Igor Rattaj. TMR uvedla, že je připravena do krkonošských horských středisek investovat, rozsah případně vložených peněz ale nekonkretizovala.

Člen výkonného výboru ČSTV a zároveň předseda představenstva Skiareálu Špindlerův Mlýn Libor Varhaník koncem června řekl, že svaz dostal asi tři nabídky na prodej areálu ve Špindlerově mlýně. Prodej ale podle něj není na pořadu dne. „O prodeji areálu musí rozhodnout valná hromada ČSTV, a ne jen výkonný výbor, který o nabídkách ani nejednal, pouze je zaregistroval,“ uvedl tehdy Varhaník.

Na podíl ČSTV ve Skiareálu Špindlerův Mlýn mají předkupní právo jeho minoritní akcionáři, Svaz lyžařů České republiky (SLČR) se 35,5 procenta a podnikatel Tomáš Němec s desetinou akcií, upozornilo Euro. Němec, který je spolumajitelem České gumárenské společnosti (ČGS) a vlastní provozovatele tuzemských šesti lyžařských areálů Snowhill, i lyžařský svaz už projevili zájem předkupní právo uplatnit, píše týdeník.

Hodnotu podílů ČSTV ve všech třech krkonošských lyžařských areálech vyčíslily nezávislé posudky pro svaz lyžařů na 250 až 400 milionů korun, řekl Euru prezident SLČR Lukáš Sobotka. „Co se ceny týká, já osobně bych hodnotu našich podílů viděl přinejmenším na půl miliardy korun,“ uvedl pro týdeník Kořan.

V Sazce ztratil ČSTV jako její největší akcionář vliv poté, co byl na firmu prohlášen konkurz.

Akciová společnost TMR, do níž vyčlenila finanční skupina J&T aktivity v cestovním ruchu s výjimkou pětihvězdičkových hotelů, vlastní a provozuje lyžařská střediska a hotely v oblasti Nízkých a Vysokých Tater. Doposud v nich investovala více než 70 milionů eur (zhruba 1,7 miliardy korun), dalších 65 milionů eur do nich plánuje vložit v nejbližších letech. Zatím poslední akvizicí společnosti TMR je Aquapark Tatralandia.

Čtete rádi E15.cz? Nominujte nás v anketě

v kategorii zpravodajství.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah