Sportisimo ovládlo výrobce sportovního oblečení Klimatex | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Sportisimo ovládlo výrobce sportovního oblečení Klimatex

Sportisimo ovládlo výrobce sportovního oblečení Klimatex
Prodejna Sportisimo
• 
ZDROJ: Sportisimo

ČTK, bru

Prodejce sportovním zbožím Sportisimo získal 80procentní podíl ve společnosti Klimatex vyrábějící funkční prádlo a oblečení. Hodnotu transakce firmy neuvedly. Sportisimo nenakupuje mezi českými výrobci outdoorového vybavení poprvé. 

„Transakce přinese řadu synergií ze spojení úspěšného lokálního výrobce se silným zázemím a rozsáhlou prodejní sítí Sportisima,” řekl šéf Sportisima Pavel Vajskebr.

Sportisimo a Klimatex spolupracují dlouhodobě. Značka disponuje devíti patenty. Výroba probíhá stále částečně v České republice. Klimatex má čtyři firemní prodejny.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže předloni Sportisimu udělil povolení koupit firmu Picollo, která vyrábí outdoorovou značku Loap.

Řetězci Sportisimo vzrostly tržby na 8,4 miliardy, zisk mírně klesl

Sportisimo provozuje 183 prodejen, z toho 105 v Česku. Další má na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku a Polsku. Má také e-shop. Zastřešuje i výhradní distribuci několika značek například Umbro, O ́Neill nebo Lotto. Prodává mnoho domácích i světových sportovních značek. Firma ve finančním roce 2018/2019 zvýšila tržby za prodej zboží o téměř 11 procent na 8,4 miliardy korun. Čistý zisk klesl o 3,4 procenta na 475 milionů korun.

Značku Klimatex založil v roce 2007 Karel Bastl. Její historie sahá ale do 70. let, kdy tehdejší Výzkumný ústav pletařský dokázal polypropylenové vlákno použít ve výrobě funkčních oděvů.

Hodně obchodníků odmítne platit nájmy za zavřené prodejny, říká majitel Alpine Pro
Zavřené hranice jsou pro nás likvidační, říká šéf hračkářství Hamleys

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!