Tesco se prý stáhne z Maďarska. Britský řetězec to popřel | E15.cz

Tesco se prý stáhne z Maďarska. Britský řetězec to popřel

Maďarské Tesco
Maďarské Tesco
• 
ZDROJ: Burrows via Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britský maloobchodní řetězec Tesco se chystá prodat své aktivity v Maďarsku a zavřít i svou maďarskou centrálu. Napsal to dnes maďarský list Magyar Idök. Tesco ale tyto informace odmítlo a tvrdí, že nic takového v plánu nemá. "Neexistuje žádný plán na uzavření naší centrály v Budaörs. Už v říjnu loňského roku jsme potvrdili, že revize našeho maloobchodního portfolia, která byla oznámena dříve, je již kompletní," sdělila firma.

Tesco loni zavedlo jednotný řídicí tým pro oblast střední Evropy - prodejny v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku tak mají vedení v Praze.

Tesco by podle maďarského listu do roka mohlo uzavřít svou maďarskou centrálu v Budaörs, odkud firma řídí provoz všech svých maďarských prodejen. Centrum se mimo jiné stará o vztahy s dodavateli, marketing, lidské zdroje a finance.

Jeden z bývalých výkonných představitelů firmy, který si nepřál být jmenován, maďarskému listu řekl, že centrálu v Budaörs opouští stále více manažerů, protože si myslí, že budoucnost firmy je nejistá. Ti, kteří odcházejí, jsou nahrazováni pracovníky z centrály Tesco Europe v České republice, dodala agentura MTI.

Tesco usiluje o to, aby se vymanilo z krize, do které se firma dostala v roce 2014 kvůli chybám v účetnictví. Firma loni prodala za 6,1 miliardy dolarů (145,6 miliardy korun) své jihokorejské aktivity a letos turecký řetězec Kipa, britskou síť restaurací Giraffe a zahradní centra Dobbies.

Tesku zůstaly v zahraničí aktivity už jen ve střední Evropě, Irsku, Thajsku a Malajsii. V předešlých letech Tesco odešlo z Japonska a z USA, své aktivity rovněž omezilo na čínském trhu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah