Tržby českých hoteliérů rostou, dvojlůžkový pokoj je za 1200 Kč | E15.cz

Tržby českých hoteliérů rostou, dvojlůžkový pokoj je za 1200 Kč

Grandhotel Pupp v Karlových Varech, ilustrační foto
Grandhotel Pupp v Karlových Varech, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK, try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výhled českých hoteliérů na zisky v letní hlavní turistické sezoně je mírně optimistický. V dlouhodobějším horizontu totiž stále pomalu stoupá průměrná tržba na jeden disponibilní pokoj. Ve druhém kvartále vzrostla na 798 korun, meziročně o 26 korun více. Vyplývá to z pravidelného průzkumu poradenské společnosti KPMG.

„Značí to, že se hotelům daří zvyšovat efektivitu služeb a optimalizovat náklady,“ uvedl specialista KPMG pro oblast cestovního ruchu a volnočasových aktivit Ondřej Špaček.

Tuzemské hotely ve druhém čtvrtletí mírně podražily. Průměrná cena za běžný dvojlůžkový pokoj se proti stejnému období vloni zvýšila asi o 15 korun na 1202 Kč.

Češi loni zaplatili kartou za cestování v zahraničí více než 1,3 mld. korun

Obsazenost českých hotelů se podle průzkumu meziročně zvýšila o dvě procenta na 64,3 procenta. Za nárůstem je podle Špačka hlavně úspěch hotelových zařízení v Praze, kde průměrná obsazenost činila 80 procent.

Ostatní turisticky významné regiony s výjimkou Františkových lázní ve 2. čtvrtletí spíše stagnovaly. Propad v průměrné obsazenosti zaznamenali provozovatelé ubytovacích zařízení v Brně a v Karlových Varech.

Autor: ČTK, try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.