V insolvenci je po řetězcích Kara a Pietro Filipi i další skupina Michala Mičky

Michal Mička

Michal Mička Zdroj: Michael Tomeš, E15

Michal Mička
Prodejce oděvů Pietro Filipi míří do insolvence.
Prodejce oděvů Pietro Filipi míří do insolvence.
Prodejce oděvů Pietro Filipi míří do insolvence.
Prodejce oděvů Pietro Filipi míří do insolvence.
6
Fotogalerie

Po krachujících oděvních řetězcích Kara a Pietro Filipi skončila v insolvenčním řízení i skupina C2H Equity podnikatele Michala Mičky, který za řetězci stojí. Uvedl to server Deník N. Podle insolvenčního rejstříku Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení s C2H Equity 6. dubna a vyzval věřitele, ať se přihlásí. Podnikatel poslal do insolvence i svou společnost C2H Retail Holding. 

Podle dokumentů v rejstříku už do řízení přihlásila desítka věřitelů pohledávky přesahující 82 milionů korun. Deník N ale uvádí, že věřitelů skupiny mohou být i stovky a C2H Equity také vydala dluhopisy za jednu miliardu korun. Mička se podle serveru k situaci nevyjádřil.

"V současnosti komunikujeme s desítkami dalších věřitelů, kteří se do insolvence dosud ještě nepřihlásili," řekl serveru právník Ondřej Plánička z kanceláře Pavelka Partners, která na C2H Equity podala insolvenční návrh. "Podle nás v současné době nikdo neví, kolik peněz si pan Mička půjčil a za jakých podmínek,“ uvedl.

Na přelomu března a dubna podaly samy na sebe insolvenční návrh také dceřiné firmy C2H Equity - C2H Financial a C2H Retail Holding. Už v únoru rozhodl Krajský soud v Hradci Králové, že je v úpadku kožešnická firma Kara Trutnov, za níž stojí další z Mičkových společností - C2H PE SPV alfa. V insolvenčním návrhu Kara uvedla, že dluží více než 150 věřitelům 260 milionů korun a závazky není schopná plnit.

Následně v únoru rozhodl Městský soud v Praze o úpadku firem pietro filipi a pietro filipi stores, které zajišťují provoz obchodů a návrhy výrobků oděvní značky Pietro Filipi. Tyto firmy vlastní společnost pietro filipi holding, u které není v obchodním rejstříku uveden majitel. Jako předseda představenstva pietro filipi holding ale figuruje Mička. Za oběma společnostmi jsou podle insolvenčních návrhů dluhy téměř 400 milionů korun.

Zástupci Kara i Pietro Filipi zdůvodňovali finanční problémy omezeními obchodu kvůli pandemii nemoci covid-19. Třeba značka Pietro Filipi však měla finanční problémy už před loňským začátkem pandemie. Módní značka měla už na konci roku 2019 podle informací ČTK závazky po splatnosti vůči dodavatelům přes 70 milionů korun a neplnila podmínky bank.