V metropoli se znovu zabydlel golem. Námětem pro virtuální realitu se stala i pražská mytologie | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

V metropoli se znovu zabydlel golem. Námětem pro virtuální realitu se stala i pražská mytologie

Michal Nosek

Michal Nosek

Technologové ve vývojářské společnosti DIVR Labs spustili v Evropě ojedinělou zážitkovou hru, která spojuje virtuální realitu s pohybem ve skutečném světě. Za desítky milionů vznikla v suterénu hračkářství Hamleys na pražských Příkopech.

Nad plochou 250 metrů čtverečních, po které se hráči pohybují, je umístěno osmdesát kamer. Díky nim, 3D brýlím a batohu s počítačem účastníci vstoupí ze sklepní reality do úsvitu Prahy Rudolfa II. A setkají se s golemem a Rabi Löwem. 

„V průběhu hry účastník vykonává různé úkoly. Příběh o Golemovi je spjatý s Prahou a osloví tak jak české, tak zahraniční návštěvníky,“ říká šéf ředitel DIVR Labs Lukáš Burda s tím, že projekt virtuální reality v obdobném rozsahu se zatím nachází jen v Londýně, New Yorku, Dubaji či Melbourne.

„Po úspěšném startu v Praze chceme distribuovat obdobné zážitkové hry v dalších světových metropolích,“ doplnil Burda, který před nástupem k DIVR Labs vedl digitální marketing v České spořitelně a Nike.

Dvanáct vývojářů strávilo na přípravě virtuální středověké Prahy rok. Projekt DIVR Labs vytvořil Jan Galgonek, v létě loňského roku se připojili investoři Jerry Javornický, Adam Paclt a investoři z Nextech Ventures a Reflex Capital, v jejichž čele stojí zakladatel internetového obchodu CZC Josef Matějka a zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc.

Octavie před lety kralovaly soutěžím rallye. Připomeňte si, jak se vyráběly
Psí salámy, konzervy a kočičí kapsičky: české Vafo otevřelo továrnu za stovky milionů
Tomáš Chrenek: Třinecké železárny proinvestují dvě a půl miliardy

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!