Václav Fischer hlásí návrat na český trh. Turisté budou létat z Německa | e15.cz

Václav Fischer hlásí návrat na český trh. Turisté budou létat z Německa

Podnikatel Václav Fischer se vrací na český trh cestovního ruchu. Prostřednictvím portálu NaCesty.cz začal 7. února nabízet českým zákazníkům zájezdy své cestovní kanceláře Fischer Reisen na letní sezonu.
Podnikatel Václav Fischer se vrací na český trh cestovního ruchu. Prostřednictvím portálu NaCesty.cz začal 7. února nabízet českým zákazníkům zájezdy své cestovní kanceláře Fischer Reisen na letní sezonu.
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podnikatel Václav Fischer se vrací na český trh cestovního ruchu. Zájezdy své německé cestovní kanceláře Fischer Reisen na letní sezonu začal nabízet mimo jiné přes cestovní agentury Invia.cz nebo NaCesty.cz českým zákazníkům. Zájezdy budou mít odlety z německých letišť, nabídne ale česky mluvící delegáty v destinacích. Na dotaz ČTK to řekl vedoucí prodejů NaCesty.cz Jaroslav Valenta. V dalších dnech začne prodávat dovolené Fischer Reisen i portál Dovolena.cz.

„Zatím nabízí zájezdy do Turecka, do Egypta, na Kypr, Krétu a Rhodos. Odlety jsou z Vídně, Berlína, Mnichova, Norimberku, Drážďan a Lipska,“ uvedl Valenta. Zájezdy jsou pojištěné u německé pojišťovny. Václav Fischer podle Valenty ale neplánuje další aktivity, expanzi nebo další vstup na český trh. Portál NaCesty.cz chystá také marketingovou kampaň ve které využije jméno kdysi populárního podnikatele.

Prodej zájezdů Fischer Reisen se chystá spustit v dalších dnech také portál Dovolena.cz ze skupiny Student Agency. „Celá věc je již ve finální fázi, co nevidět začneme zájezdy prodávat,“ řekla ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová. Fischer spolupracuje s firmou Radima Jančury již delší dobu, je významným prodejcem autobusových jízdenek SA v Německu.

„Pokud Václav Fischer přijde s novými inovativními produkty, jsem přesvědčen, že i napotřetí mu celá řada občanů dá důvěru a pojede s ním. Musí ale přijít s velmi zajímavou cenovou nabídkou,“ uvedl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek z poradenské společnosti Mag Consulting. Odlety z německých letišť podle něj nejsou pro část Čechů překážkou, loni takto vyrazilo na dovolenou podle něj asi 160 tisíc Čechů.

Vysoce konkurenční trh v Česku

Na českém vysoce konkurenčním trhu působí podle Beránka 1499 cestovních kanceláří. Největším z nich se loni dařilo, zvýšily tržby i počty klientů. Exim tours dosáhla podle prvních odhadů tržeb 3,5 miliardy korun, počet klientů vzrostl na 272 tisíc lidí. CK Fischer přepravila na dovolenou čtvrt milionu Čechů a Čedok 224 tisíc.

Na tuzemském trhu působí řada cestovních kanceláří a agentur, které přeprodávají zájezdy německých a rakouských CK jako Airstop.cz, Expecta.cz nebo Rudolfreisen.cz. Jen NaCesty.cz jich má v nabídce 60. Dovolené s odletem z Německa prodávají i velcí prodejci jako Invia.cz. Hlavním lákadlem pro tuzemské turisty jsou nižší cena a větší výběr hotelů.

Václav Fischer
Fischer začal v ČR prodávat zájezdy na začátku 90. let prostřednictvím pobočky své německé Fischer Reisen. Svoji cestovní kancelář v Německu v roce 1996 prodal a investoval do nákupu letadel a do dalšího rozvoje svých firem v ČR, kde provozoval cestovní kancelář Fischer. Jeho společnosti se ale v letech 2002 a 2003 dostaly do finančních problémů a CK převzala finanční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka. Neobešlo se to bez vzájemných sporů, které trvají dodnes.
V červenci 2009 ukončila činnost CK Tomi Tour spojená se jménem Václava Fischera. Při krachu nechala v zahraničí zhruba 3400 lidí, dalších téměř 15 tisíc klientů mělo koupeno zájezd.
Fischer na začátku ledna vyhrál u Vrchní soudu v Praze spor o vlastnictví dvou letadel Boeing 737, které konkurzní správce společnosti Charter Air (bývalý Fischer Air) prodal v dražbě. Podle soudu ale letadla do konkurzní podstaty nepatřila. Verdikt Fischerovi otevírá cestu ve sporu s Českem, ve kterém stát žaluje o část ušlého zisku ve výši 334 milionů korun, uvedl deník Dnes.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah