Vítkova CPI koupila devět maloobchodních ploch v Česku | E15.cz

Vítkova CPI koupila devět maloobchodních ploch v Česku

ČTK

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka získala tento týden devět českých maloobchodních ploch a prodala devět kancelářských nemovitostí. CPI to uvedla na svém webu s tím, že si tak dál posílila pozici předního majitele maloobchodních nemovitostí na českém trhu. Hodnotu transakce neuvedla.

CPI ve středu dokončila transakci, v níž získala portfolio devíti ploch, na nichž mají své prodejny maloobchodní řetězce Penny Market a Ahold. Firma završila prodej devíti menších kancelářských realit, což odpovídá její strategii zaměřit se na kancelářském trhu na větší nemovitosti v Praze a Brně.

CPI patří k největším realitním investorům v Česku a je jedním z největších tuzemských majitelů maloobchodních ploch. Společnosti patří například pražské Quadrio a Galerie Fénix, Olympia v Mladé Boleslavi, IGY České Budějovice, jihlavský City Park nebo Futurum v Kolíně. Letos už získala například nákupní centra Bondy v Mladé Boleslavi nebo Géčko v Českých Budějovicích.

Radovan Vítek vlastní v CPI Property Group zhruba 95procentní podíl. Vítek investoval v realitách více než 20 let prostřednictvím české společnosti Czech Property Investment pod značkou CPI Group. Letos koupil lucemburskou realitní společnost Orco Property Group.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!