Vítkova CPI koupila devět maloobchodních ploch v Česku

Radovan Vítek

Radovan Vítek Zdroj: Jan Schejbal, Tyden.cz

Radovan Vítek podal insolvenční návrh na společnost Sazka
Podnikatel Radovan Vítek je podle webu motejlek.com a informací ČTK připraven zaplatit téměř 600 milionů korun za pohledávku Komerční banky, která je za loterijní společností Sazka. Vítek už prý minulý týden koupil 400milionovou pohledávku Raiffeisenbank za Sazkou za necelých 300 milionů korun.
Radovan Vítek
Radovan Vítek
5
Fotogalerie

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka získala tento týden devět českých maloobchodních ploch a prodala devět kancelářských nemovitostí. CPI to uvedla na svém webu s tím, že si tak dál posílila pozici předního majitele maloobchodních nemovitostí na českém trhu. Hodnotu transakce neuvedla.

CPI ve středu dokončila transakci, v níž získala portfolio devíti ploch, na nichž mají své prodejny maloobchodní řetězce Penny Market a Ahold. Firma završila prodej devíti menších kancelářských realit, což odpovídá její strategii zaměřit se na kancelářském trhu na větší nemovitosti v Praze a Brně.

CPI patří k největším realitním investorům v Česku a je jedním z největších tuzemských majitelů maloobchodních ploch. Společnosti patří například pražské Quadrio a Galerie Fénix, Olympia v Mladé Boleslavi, IGY České Budějovice, jihlavský City Park nebo Futurum v Kolíně. Letos už získala například nákupní centra Bondy v Mladé Boleslavi nebo Géčko v Českých Budějovicích.

Radovan Vítek vlastní v CPI Property Group zhruba 95procentní podíl. Vítek investoval v realitách více než 20 let prostřednictvím české společnosti Czech Property Investment pod značkou CPI Group. Letos koupil lucemburskou realitní společnost Orco Property Group.