Výrobci léků přitlačili na reklamní výdaje | e15.cz

Výrobci léků přitlačili na reklamní výdaje

Léky
Léky
• 

sal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čeští výrobci léčiv v tomto roce výrazně zvýšili nákup reklamy v ceníkových cenách. Zatím nejvíce investují firmy GlaxoSmithKline, Bayer a Novartis. Do propagace jednotlivých firemních značek jdou v některých případech dvojnásobné i vyšší částky než v loňském roce. Firmy zůstávají v propagaci věrné především televizní komunikaci, vyplývá to z údajů společnosti Admosphere, která se zabývá monitoringem reklamních investic.

Celkový objem hrubých inzertních výdajů v segmentu „Léky“ přesahuje 1,032 miliardy korun. Meziročně se investice do reklamy zvyšíly o 18,75 procenta, od začátku roku do 30. června šlo celkem o 869 milionů korun.

Výjimkami, které své reklamní rozpočty v Česku snížily, byly společnosti Reckitt Benckiser a Berlin-Chemie/A.Menarini. Zbylí zadavatelé umístění v Top 10 do reklamy investovali alespoň o polovinu více než před rokem. Největším skokanem je v tomto směru společnost Novartis, která za reklamu utratila až o 86 procent více peněz než v prvních polovině roku 2010. Novartis se spolu s GlaxoSmithKline a Bayer umístily na prvních třech místech žebříčku.

Srovnání hrubých reklamních investic TOP 10-ti zadavatelů v segmentu "Léky"Autor: Admosphere
Srovnání hrubých reklamních investic firemní značky v segmentu "Léky"Autor: Admosphere
Zdroj: Admosphere

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery