Zisk výrobce sportovního oblečení Nike stoupl o 23 procent | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zisk výrobce sportovního oblečení Nike stoupl o 23 procent

Zisk výrobce sportovního oblečení Nike stoupl o 23 procent
Nike
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Čistý zisk největšího světového výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike v prvním fiskálním čtvrtletí vzrostl o 23 procent na 1,18 miliardy dolarů (28,8 miliardy korun). Firma prodala více zboží za vyšší ceny a těžila také z růstu prodeje v obchodech, které vlastní, a na internetu.

Zisk na akcii za tři měsíce do konce srpna vzrostl na 1,34 dolaru, a překonal tak očekávání analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali zisk 1,19 dolaru. Zisk firmy překonal očekávání již deváté čtvrtletí za sebou. Příjmy vzrostly o 5,4 procenta na 8,41 miliardy dolaru. Bez zahrnutí vlivu silného dolaru se příjmy zvýšily o 14 procent.

Příjmy z prodeje zboží pod hlavní značkou Nike stouply o šest procent. Naopak příjmy značky Converse klesly o tři procenta.

V západní Evropě, kde je hlavním konkurentem firmy německý Adidas, se příjmy Nike snížily o čtyři procenta. V Severní Americe naopak stouply o osm procent. Nejlépe se firmě Nike vedlo v Asii, zvláště v Číně, kde tržby vzrostly o 30 procent, a v Japonsku o 12 procent, napsaly agentury DPA a Reuters.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!