Žluté lázně v Praze patří mezi nejlepší městské pláže Evropy | E15.cz

Žluté lázně v Praze patří mezi nejlepší městské pláže Evropy

V zimních měsících je ve
Žlutých lázních klid
V zimních měsících je ve Žlutých lázních klid
• 
ZDROJ: archiv firem

Barbora Máchová - Televize Metropol

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Žluté lázně patří podle světoznámé americké televize CNN mezi desítku nejlepších městských pláží v Evropě. Oceňovaným faktem je zejména to, že areál na jedné straně nabízí velké množství nejrůznějšího sportovního vyžití a na druhé je ideálním místem k odpočinku a relaxaci.

Návštěvníci Žlutých lázní v pražském Podolí mají rozsáhlé sportovní možnosti. Areál nabízí čtyři kurty plážového volejbalu, fotbalovou klec na písčitém povrchu, osm hřišť na pétanque, stolní tenis, venkovní šachy, nohejbal, šlapadla, loďky nebo třeba lanové aktivity. Pro děti je k dispozici dětský koutek s brouzdalištěm, lagunou se šlapadly a mnoha zábavnými atrakcemi.

Kromě sportu je areál i místem pro relaxaci. Návštěvníci se mohou na travnatých a písečných plochách opalovat, posedět a občerstvit se nejrůznějším jídlem a alko i nealko nápoji, podívat se na film v letním kině a zhlédnout koncert nejrůznějších hudebních produkcí od živých kapel až po Djs.

Velmi kladné hodnocení dostaly Žluté lázně i díky své dlouholeté tradici. Pražanům a nejen jim jsou totiž k dispozici již více jak sto let. Celková denní kapacita Žlutých lázní se pohybuje kolem osmi tisíc návštěvníků za den. V hodnocení stanice CNN uspěly ve skutečně silné konkurenci jako je benátská pláž Lido, berlínská u jezera Wansee a nebo některé pláže v Paříži či Bruselu.

Autor: Barbora Máchová - Televize Metropol

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.