Značka David Beckham přinesla slavné rodině zisky, podnikání manželky Victorie je na tom hůř | E15.cz

Značka David Beckham přinesla slavné rodině zisky, podnikání manželky Victorie je na tom hůř

bru

Vstoupit do diskuze
0

Podnikání Davida a Victorie Beckhamových se převážně daří. Společnost David Beckham Ventures Limited spravující práva na jméno slavného fotbalisty v uplynulých dvou letech vyplatila akcionářům dividendy v souhrnné výši 21,6 milionu liber. Naopak módní byznys Victorie Beckhamové vykázal další v řadě ztrát.

Firma David Beckham Ventures Limited (DBVL), spravující například partnerství Davida Beckhama se sportovní značkou Adidas, výrobce whisky Haig Club nebo řetězcem hotelů Sands v roce 2019 zvýšila tržby meziročně o 600 tisíc liber na 16,2 milionu liber (475 milionů korun). Vyplývá to z nejnovější účetní uzávěrky, o níž informují britská média.

Zisk před zdaněním klesl ve srovnání s rokem 2018 z 14,8 milionu liber na 11,3 milionu liber. DBVL to vysvětluje mimo jiné tím, že v roce 2019 věnovala milion liber na konto Unicef. Beckhamovi za rok 2019 inkasovali dividendu 14,5 milionu liber a za loňský rok jim byla vyplacena zatím jen předběžná dividenda ve výši 7,1 milionu liber.

Mnohem hůře je na tom podnikání Victorie Beckhamové, které zastřešuje firma Victoria Beckham Holdings (VBHL). Značka luxusní módy, kterou Beckhamovi spoluvlastní s producentem a manažerem umělců Simonem Fullerem a fondem NEO Investment Partners, v roce 2019 prohloubila ztrátu na 16,6 milionu liber. V červených číslech je přitom už sedmý rok v řadě.

Podle VBHL za výsledkem stojí náklady na spuštění nové značky kosmetiky Victoria Beckham Beauty. Dodala také, že tržby v roce 2019 stouply o sedm procent.

Uplynulý rok byl přitom podle zatím dostupných informací pro podnikání Victorie Beckhamové ještě horší. Firma kvůli pandemii odložila všechny výdaje kromě těch nezbytných a pozastavila nábor nových zaměstnanců. V dubnu si navíc od svých majitelů musela půjčit 9,2 milionu liber, aby mohla splatit půjčku od banky HSBC. VBHL totiž prohloubila své zadlužení, čímž porušila jednu z podmínek úvěru a musela jej okamžitě splatit.

Podle auditorské společnost BDO, která schválila účetní uzávěrku VBHL, závisí přežití firmy výhradně na finanční podpoře ze strany vlastníků.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.