Bílinská kyselka a Zaječická hořká jdou do skla | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Známé léčivé prameny se vracejí do skleněných lahví

Michal Nosek

Michal Nosek

Český podnik Bohemia Healing Marienbad Waters (BHMW) se po několika desetiletích částečně vrací ke stáčení léčivých pramenů do skleněných lahví. Do koupi kombinované linky na stáčení PET a skleněných lahví investovala společnost 43 milionů korun. 

V severočeské Bílině se stáčí léčivé minerální vody Bílinská kyselka a Zaječická hořká voda. V létě navíc BHMW otevře nově zrekonstruovanou stáčírnu v Mariánských lázních, kde se budou stáčet i lehce mineralizovaná voda Agua Maria a léčivé prameny Ferdinandův a Rudolfův pramen.

"V tuto chvíli už můžeme v gastronomii narazit na Bílinskou kyselku ve skle, do konce roku se tak objeví i Zaječická hořká voda. V současné době se firma zaměřuje na odbyt Bílinské kyselky ve skle tak, jak si žádá trh,“ uvedl výkonný ředitel BHMW Vojtěch Milko a dodal, že Aqua Maria se na českém trhu objeví už v březnu, stejně jako další Ferdinandův pramen.

Bílinská je ryze alkalická kyselka, užívá se v pitných kúrách zažívacího traktu, dny, revmatizmu a cukrovky. Rudolfův pramen se užívá v lázeňství v pitných kúrách ledvin, močových cest a osteoporózy a Zaječická hořká jako projímadlo, detoxikace a zdroj hořčíku.

Velká transakce na nápojovém trhu: výrobce Mattoni přebírá středoevropské aktivity PepsiCo
Z Titovy jachty se stane muzeum. Prohlédněte si loď, na které se utvářely dějiny
U českých hranic chátrá rekreační areál špiček NDR. Podívejte se, kde odpočíval Erich Honecker

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!