Známou lékárnu ve Faustově domě koupila skupina DRFG | E15.cz

Známou lékárnu ve Faustově domě koupila skupina DRFG

Adéla Čabanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V těchto dnech otevírá skupina Na zdraví svou patnáctou lékárnu, a to ve Faustově domě na pražském Karlově náměstí. Koupili ji na začátku dubna.

První lékárny koupila investiční skupina Davida Rusňáka DRFG na začátku loňského roku. To se majiteli skupiny Davidu Rusňákovi zdálo, že se se značkou Lékárna Na zdraví v dohledné době stane trojkou na trhu. 

Věci jdou sice pomaleji, ale skupina ambice neztrácí. Nadále věří, že svého konkurenta – síť Pilulka předežene. „Letos chceme přikoupit dalších dvacet lékáren. Teď jich máme patnáct, na konci roku bychom chtěli mít pětatřicet,“ říká ředitel zdravotnické divize DRFG Rudolf Matějka. „Rádi bychom nakupovali rychleji, bohužel ztrácíme mnoho času na nedostatečné připravenosti a spolupráci prodávajících“ říká.

 

Lékárny Na zdraví se snaží posílit odborné poradenství. Nejen to, které poskytují přímo lékárníci. Spolu s odborníkem na léčbu obezity, MUDr. Martinem Matoulkem, pracují na programu nutričního poradenství. Ještě letos chtějí Lékárny Na zdraví přijít s vlastní značkou velmi nízkokalorických diet, takzvaných VLCD. „Máme vyrobených prvních 90 kilo prototypu, který se testuje. Odborným nutričním poradenstvím si chceme udělat jméno na trhu. Pokračovat chceme s odvykáním kouření,“ dodává. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah