Bitcoin možná půjde nakupovat přes PaPal (ranní přehled) | E15.cz

Obchodní válka zase děsí trhy a PayPal možná ještě pozvedne hodnotu bitcoinu

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Pozdvižení na trzích

Hodnotou futures na tituly z indexu S&P 500 zamávala slova Petera Navarra, poradce prezidenta Donalda Trumpa, o stavu dosavadní obchodní dohody USA s Čínou. Ujednání uzavřené v lednu je podle Navarra mrtvé. Cena kontraktů na budoucí cenu akcií klesla o procento, během úterního rána se ale stabilizovala. Navarro posléze svá slova mírnil, prý byla divoce vytržená z kontextu. Trump na Twitteru dodal, že dohoda zůstává beze změny a vyjádřil naději, že Čína dostojí jejím podmínkám.

Véčko je prý na obzoru

Steve Schwarzman, šéf investiční společnosti Blackstone Group, očekává, že americká ekonomika zažije za několik měsíců prudké ekonomické oživení. Křivka hospodářské aktivity má připomínat písmeno V. Schwarzman ale současně varoval, že návrat ekonomických ukazatelů na úrovně z roku 2019 přesto „nějakou dobu potrvá.“

Texas má problém

Ve druhém největším státě USA se koronavirus šíří „nepřijatelnou rychlostí“. Uvedl to guvernér Texasu Gregory Abbot. V oblasti v posledních dnech kvůli COVID-19 hospitalizují na tři tisíce lidí denně, úřady zvažují vyhlášení povinnosti nosit roušky. Podle Abbota ale stát neplánuje omezit fungování byznysu.

Přežije Wirecard?

Akcie německé finanční společnosti Wirecard klesly od čtvrtka ze 100 na 14,4 eura. Budoucnost firmy je podle analytiků kvůli skandálu kolem chybějících finančních prostředků nejistá.

Aféra je ale jen začátkem chmurného příběhu, uvádí Bloomberg. Panují pochybnosti, zda se firma dokáže vyhnout kolapsu i zda by bylo možné ji rozdělit a prodat.

Bitcoin poskočil na 9600 dolarů

Nejrozšířenější kryptoměna posílila o více než dvě procenta. K růstu přispěla informace serveru Coindesk, podle jehož zdrojů plánuje finanční služba PayPal v nejbližších měsících umožnit ve své aplikaci nákup virtuálních mincí. PayPal odmítl spekulace komentovat.

Autor: Bloomberg, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah