Akční komedie Lego příběh vede v návštěvnosti domácích kin | E15.cz

Akční komedie Lego příběh vede v návštěvnosti domácích kin

Akční komedie Lego příběh vede v návštěvnosti domácích kin
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Mladá fronta

ČTK

Americká animovaná akční komedie Lego příběh skončila v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu ji zhlédlo 48.488 diváků, kteří v pokladnách nechali 6,4 milionu korun.

Na druhém místě skončila další novinka - Sedláčkova komedie Dědictví aneb Kurvaseneříká s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Na konto si připsala prvních jedenačtyřicet tisíc diváků a tržby ve výši 5,9 milionu korun. Třetí je americký hit Vlk z Wall Street s Leonardem DiCapriem v titulní roli, nominovaný na pět Oscarů. Příběh z prostředí prohnilých finančníků před plátna přilákal už 230.288 lidí, na tržbách vydělal 32 milionů korun. Hned za ním následuje nová verze amerického akčního snímku RoboCop, který si na konto připsal prvních dvanáct tisíc diváků. První pětici uzavírá Vejška Tomáše Vorla, která je volným pokračováním jeho úspěšné komedie o graffiti Gympl. Její návštěvnost přesáhla sto tisíc diváků. Šestá skončila komedie Jiřího Vejdělka Něžné vlny, Krásno Ondřeje Sokola je osmé.

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!