Chudárek povede obchod České televize | E15.cz

Chudárek povede obchod České televize

Hynek Chudárek
Hynek Chudárek
• 
ZDROJ: Zbynek Pecak
Novým obchodním ředitelem České televize bude od 1. listopadu Hynek Chudárek, který tak vystřídá Jana Svobodu. Chudárek, který před deseti lety spoluzakládal hudební televizi Óčko, loni neúspěšně kandidoval na post generálního ředitele ČT.

Chudárkovým úkolem bude rozvíjet obchodní aktivity ČT v rámci prodeje omezeného reklamního prostoru, sponzoringu a product placementu. Oblast marketingu současně převezme ředitelka Vnější a vnitřní komunikace ČT Daniela Němcová, pod jejíž oddělení marketing nově spadá.

„Věřím, že tyto personální změny přinesou ČT stabilitu a jasnou vizi v oblastech obchodu a marketingu, a podpoří tak probíhající transformaci v ostatních klíčových oblastech,“ řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Svoboda opustil funkci ředitele marketingu a obchodu koncem září. Podle E15.cz jeho odchod pravděpodobně souvisel se situací v Dopravních podnicích Praha, kde padlo několik trestních oznámení na předchozí vedení. Členem tohoto vedení byl právě Svoboda.

Chudárek se o post ředitele ČT neúspěšně ucházel už v roce 2009. V roce 2002 spoluzakládal televizi Óčko a do roku 2011 byl jejím výkonným ředitelem a členem představenstva.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.