CNN využije bezpilotní letadla ve zpravodajství | E15.cz

CNN využije bezpilotní letadla ve zpravodajství

CNN (ilustrační foto)
CNN (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Ayush via Flickr

ČTK

Share on Facebook Messenger
Americká televizní stanice CNN bude zkoumat možnost využití bezpilotních letadel ve zpravodajství. V pondělí to oznámila firma, která kvůli tomu uzavřela dohodu s americkým Federálním úřadem pro letectví (FAA).

Úřad pro letectví zpravodajskému kanálu umožní testovat bezpilotní stroje vybavené kamerami k získávání informací a zpravodajským účelům, napsala CNN na svém webu. Je to podle ní vůbec první takový program.

Nynější pravidla FAA umožňují lety bezpilotních letadel v USA pouze k rekreačním účelům, komerční použití ale v podstatě zakazují. FAA však chce komerčním letadlům bez lidské posádky otevřít oblohu, a některá ze stávajících pravidel by tak v průběhu roku mohl zmírnit. Civilní letadla bez lidské posádky je možné využít na příklad při záchranných operacích nebo ve výzkumu. Zároveň by ale mohlo být možné vyslat je do nebezpečných oblastí, kde by natáčely záběry a vysílaly je pro veřejnost.

CNN v rámci programu spolupracuje s výzkumným technologickým institutem státu Georgie (GTRI). FAA uvedl, že informace z tohoto programu využije při přípravě pravidel o využívání bezpilotních letadel v novinářské praxi.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.