ČT modernizuje web a chystá změny v iVysílání | E15.cz

ČT modernizuje web a chystá změny v iVysílání

Česká televize
Česká televize
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká televize spustí 1. března novou podobu své hlavní webové stránky. Na podzim se promění portály ČT24 a ČT sport a novinky se chystají i v rámci iVysílání.

„Hlavní stránka bude přehlednější a intuitivně odkáže na weby jednotlivých programů,“ informovala výkonná ředitelka Nových médií ČT Pavlína Kvapilová. Na podzim projdou obsahovou i grafickou úpravou portály ČT24 a ČT sport. Ve druhé půlce roku by měl být hotový web plánovaného dětského kanálu s pracovním názvem ČT3, který odstartuje zároveň se spuštěním televizní stanice.

Příkladem propojení obsahu s digitálními možnostmi je iVysílání, které od března nabídne nové funkce. Jednou z nich je tzv. time-shift. „Znamená to, že když se budete dívat na živé vysílání ČT24 nebo na nějaký sportovní přenos, budete mít možnost vrátit se až tři hodiny zpátky v čase,“ uvedla Kvapilová s tím, že po přehrání zmeškaného okamžiku je možné skočit zpět do živého vysílání. Vyhledávání ve videozáznamu zároveň od března usnadní nové náhledy jednotlivých scén.

Pavlína Kvapilová Autor:

Změny jsou naplánované i u archivu iVysílání, který se letos rozroste o některé pořady natočené do roku 1992. Diváci tak mohou například vidět seriály typu Nemocnice na kraji města, Rozpaky kuchaře Svatopluka, Panoptikum města pražského nebo starší pohádky. Současný internetový archiv, který skýtá více než sedm let vysílacího času, nyní obsahuje pořady vyrobené od roku 2000.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah