Čtvrtletní zisk majitele Primy prudce stoupl, tržby v Česku klesly | E15.cz

Čtvrtletní zisk majitele Primy prudce stoupl, tržby v Česku klesly

Čtvrtletní zisk majitele Primy prudce stoupl, tržby v Česku klesly
Studio TV Prima
• 
ZDROJ: Tomáš Novák/Euro

ČTK

Švédská mediální společnost Modern Times Group (MTG), která v tuzemsku spoluvlastní televizi Prima a další stanice, zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 80 procent na 471 milionů švédských korun (1,4 miliardy Kč). Její celkové tržby stouply o sedm procent na 4,4 miliardy SEK, příjmy z českých aktivit se však při stálých měnových kurzech snížily o 15 procent.

Provozní zisk MTG ve čtvrtém čtvrtletí stoupl pouze o dvě procenta na 468 milionů SEK. Mírně však překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 462 milionů SEK. V celém loňském roce zůstal čistý zisk MTG téměř beze změny na 1,17 miliardy SEK, zatímco tržby stouply o 12 procent na 15,75 miliardy SEK.

Pokles čtvrtletních tržeb českých aktivit podle firmy odráží silnou konkurenci na trhu a vysokou úroveň tržeb ve stejném období předchozího roku. Podíl MTG na sledovanosti ve věkové kategorii 15 až 54 let na českém trhu bezplatných komerčních televizí se ve čtvrtém čtvrtletí nicméně zvýšil na 36,3 procenta z 34,1 procenta před rokem, uvedla firma na svých internetových stránkách.

Provozní zisk divize bezplatných televizí v Pobaltí, České republice a Bulharsku se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil o 18,5 procenta na 109 milionů SEK. V celém loňském roce však klesl o 21 procent na 199 milionů SEK.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!