Digitální vysílání Českých Radiokomunikací pokryje většinu Prahy a rozšíří počet stanic | E15.cz

Digitální vysílání Českých Radiokomunikací pokryje většinu Prahy a rozšíří počet stanic

České Radiokomunikace
České Radiokomunikace
• 
ZDROJ: E15

rap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V testovacím multiplexu DAB, který pokrývá většinu Prahy, bude od konce července vysílat již 16 kanálů. České Radiokomunikace totiž tyto nové stanice zařadí do pilotního digitálního rozhlasového vysílání ve III. pásmu.

Při zahájení pilotního testování vysílání, které bylo 25. března, obsahoval multiplex čtyři kanály. Nyní se jejich počet navýší na 16. Ke stávajícím stanicím Český rozhlas Vltava, Český rozhlas Wave, Evropa 2 a RockZone přibydou programy Českého rozhlasu Radiožurnál, Dvojka, Plus, Junior, D-Dur a Jazz; dále Frekvence 1, BBC a Pigy mediální skupiny Lagardère a také Implus, Impuls AM a Dechovka společnosti Londa. V digitálním rozhlasovém vysílání se tak objeví i řada rozhlasových stanic, které dnes chybí v FM pásmu z důvodu nedostatku volných kmitočtů.

Příjem vysílání je možný na rozhlasových přijímačích podporujících standard DAB+. Vysílač pokrývá více jak 800 tisíc obyvatel v Praze.

Autor: rap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.