Jaime Mandelbaum z Y&R povede evropskou kreativu | E15.cz

Jaime Mandelbaum z Y&R povede evropskou kreativu

Jaime Mandelbaum z Young & Rubicam
Jaime Mandelbaum z Young & Rubicam
• 
ZDROJ: archiv

Strategie, Petr Novotný

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V agentuře Young & Rubicam, která spadá pod mezinárodní skupinu WPP, měl dosud Jaime Mandelbaum na starosti střední a východní Evropu. Nyní bude dohlížet na kreativní oddělení Y&R napříč celou kontinentální Evropou.

Mandelbaum se bude ze své nové pozice zodpovídat přímo generálnímu řediteli pro Evropu Andrewu Dimitriouovi a globálnímu kreativnímu řediteli Tonymu Grangerovi.

Od svého příchodu do pražské Y&R v roce 2007 pomohl Jaime Mandelbaum transformovat agenturu v jednu z nejinovativnějších a nejoceňovanějších agentur na trhu. Přispěl k získání titulu Agentura roku a také k prvnímu ocenění pražské agentury na soutěži Cannes Lions. Pod jeho vedením se Y&R stala nejoceňovanější sítí v celé střední i východní Evropě na festivalech v Cannes v roce 2014 a 2015 a také vyhrála šest ocenění Grand Prix na cenách Golden Drum v roce 2015. Jeho úsilí přineslo České republice první a druhé ocenění Gold Lion v Cannes a také první Grand Prix pro Turecko v roce 2015.

„Moc se těším na svoji novou roli. Vidím spoustu dobré práce, která byla odvedena v celé oblasti, ale také hodně nevyužitého potenciálu,“ uvedl Mandelbaum.

Před příchodem do Y&R pracoval Mandelbaum v Leo Burnett Praha, Jung von Matt v Hamburku, Kaspen Jung von Matt a TBWA\Berlin. Pracoval pro klienty jako Adidas, Absolut vodka, BMW, Danone, Harley-Davidson, PlayStation či Nike, jeho práce získala ocenění na festivalu v Cannes, ADC New York, The One Show, D&AD, Clio, London International, Eurobest, NY Festivals a ADC Europe.

Autor: Strategie, Petr Novotný

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah