Majiteli TV Prima navzdory rekordním tržbám klesl čtvrtletní zisk | E15.cz

Majiteli TV Prima navzdory rekordním tržbám klesl čtvrtletní zisk

Marek Singer, TV Prima
Marek Singer, TV Prima
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk švédské společnosti Modern Times Group (MTG) se ve druhém čtvrtletí snížil o téměř pětinu na 307 milionů švédských korun (910 milionů korun) z 376 milionů SEK před rokem. A to i přesto, že tržby dosáhly rekordu. MTG v tuzemsku vlastní televizi Prima a další stanice.

Čisté tržby při stálých směnných kurzech se za tři měsíce do června zvýšily o 13 procent na 4,1 miliardy švédských korun.

Tržby z činnosti na trhu nezpoplatněného televizního vysílání v České republice ale o 17 procent klesly. Podle firmy to odráží vysokou úroveň růstu v loňském roce, ale rovněž menší divácký podíl a vysoce konkurenční tržní prostředí.

Pokles tržeb v tuzemsku se podepsal i na celkově nižších tržbách firmy v tomto segmentu na rozvíjejících trzích, i když pokles částečně zmírnil pokračující růst v Pobaltí a v Bulharsku.

Podíl MTG na sledovanosti ve věkové kategorii 15 až 54 let na českém trhu nezpoplatněných televizních kanálů ve druhém čtvrtletí klesl na 34,4 procenta z 35,9 procenta ve stejném období loni. Oproti začátku letošního roku byl ale vyšší, uvedla firma. Společnost do tohoto podílu nezapočítává televizní stanice, které nevysílají reklamu, tedy například veřejnoprávní média.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.