Prodej mobilů v ČR loni podle Gfk vzrostl o tři procenta na 2,8 milionu | E15.cz

Prodej mobilů v ČR loni podle Gfk vzrostl o tři procenta na 2,8 milionu

Prodej mobilů v ČR loni podle Gfk vzrostl o tři procenta na 2,8 milionu
mobilní telefon, telefonování, telekomunikace
• 
V Česku se loni prodalo téměř 2,8 milionu mobilních telefonů, což je o tři procenta meziročně více. Vyplývá to ze zprávy společnosti GfK Czech. S tím rovnž souvisí fakt, že narůstá obliba sledování internetu přes mobil. Podle výzkumu NetMonitor se vloni počet českých uživatelů, kteří navštěvují mobilní webové stránky z telefonů a tabletů, meziročně zvýšil o více než 50 procent

Téměř milion zařízení si zákazníci pořídili v posledním čtvrtletí, tedy na předvánočním trhu. Podle GfK za pozitivním vývojem stály především chytré telefony, zvláště pak s úhlopříčkou mezi čtyřmi a pěti palci. S tím souvisí i to, že padesátiprocentního nárůstu zaznamenal minulý rok počet mobilních zobrazení stránek, jak zjistil Netmonitor. Počet uživatelů sledujících multimediální obsah na měřených stránkách se v průběhu loňského roku zvýšil o 200 tisíc.

Celkové prvenství loni podle neoficiálních informací obhájil jihokorejský Samsung s dvoupětinovým podílem na trhu. Následují Nokia a Sony. Z deseti nejprodávanějších modelů bylo sedm od Samsungu. Mezi chytrými telefony se u Samsungu nejlépe prodával model S III, mezi klasickými Samsung E1200.

V Česku je přes 14 milionů aktivních mobilních čísel. Trh loni rozpohyboval příchod více než pěti desítek virtuálních mobilních operátorů, kteří si pronajímají sítě od stávajících hráčů.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!