Štefunko skončí jako šéf investic PPF, v minulosti stál za akvizicí O2 | E15.cz

Štefunko skončí jako šéf investic PPF, v minulosti stál za akvizicí O2

Martin Štefunko
Martin Štefunko
• 
ZDROJ: Archiv E15

Vladan Gallistl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupinu PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera opustí ke konci letošního roku investiční ředitel Martin Štefunko, který stál například za akvizicí největší tuzemské telekomunikační společnosti O2 Czech Republic. V PPF strávil pět let. Informaci o odchodu Štefunka potvrdilo deníku E15 několik na sobě nezávislých zdrojů.

Vztahy se skupinou PPF ale Štefunko nepřetrhá úplně. Dosavadní šéf dozorčí rady telekomunikačního lídra má s PPF nadále externě spolupracovat na strategických projektech, které dosud řídil. Zřejmě půjde především právě o rozvíjení značky O2, s níž má Kellner velké plány.

Samotný Štefunko se ke svému odchodu z PPF nevyjádřil a odkázal na ředitele skupiny pro vztahy s veřejným sektorem Vladimíra Mlynáře. Ten pouze uvedl: „Je to nesmysl. Neví, kam dřív skočit.“

Podobný model jako u Šmejce

Odchod z výkonné pozice každopádně Štefunkovi umožní plně se soustředit na strategii, protože si uvolní ruce od denního řízení. Jde o podobný model rozchodu, který si PPF již vyzkoušela, když ji opouštěl Jiří Šmejc. Ten sice přestal být akcionářem PPF, ale nadále s ní spolupracuje na rozvoji splátkové skupiny Home Credit či bankovního domu Air Bank. Šmejc může nadále využívat kancelář v sídle PPF v pražských Dejvicích, přestože má vlastní investiční skupinu Emma Delta.

Martin Štefunko nastoupil do PPF v roce 2009, poté co odešel z česko-slovenské investiční skupiny Penta, kde měl na starosti řízení investičních projektů, zejména budování maloobchodního řetězce Žabka a sítě lékáren Dr. Max. Řídil i rozvoj sázkového holdingu Fortuna či se kupříkladu podílel na převzetí Severomoravských vodáren a kanalizací. Při svém odchodu z Penty si odnesl na odměnách okolo 800 milionů korun.

Šéfoval i Eldoradu

Ve skupině PPF vedl ruského prodejce elektroniky Eldorado, zařízl neúspěšný mediální projekt Naše adresa nebo byl při úspěšném rozstřelu mezi miliardáři Petrem Kellnerem a Karlem Komárkem kvůli Sazce.

Štefunko studoval na Ekonomické univerzitě v Bratislavě, kde po magisterském studiu získal rovněž doktorát v oboru ekonomické teorie a historie ekonomického myšlení. Vzdělával se také na rakouské Univerzitě Johanna Keplera (obor bankovnictví a finance) a v americkém Mises Institute. Je švagrem miliardáře Daniela Křetínského, který je šéfem Energetického a průmyslového holdingu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah