Stropnický hledá nového prvního náměstka, na obraně skončil Jiří Borovec | E15.cz

Stropnický hledá nového prvního náměstka, na obraně skončil Jiří Borovec

Jiří Borovec
Jiří Borovec
• 
ZDROJ: Pinkas Martin/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve funkci prvního náměstka ministra obrany po čtrnácti měsících končí Jiří Borovec. Ministr Martin Stropnický (ANO) podle serveru Lidovky.cz nyní vybírá Borovcova nástupce z několika kandidátů, mezi nimiž je i bývalá ředitelka Národního úřadu pro vyzbrojování Jitka Nalevajková. Náměstek nejspíše zamíří do soukromé sféry.

Borovec, který byl dříve ředitelem státní společnosti Čepro a výrobním ředitelem ČEZ, nastoupil jako první náměstek ministra obrany v únoru 2014. Na starosti dostal mimo jiné hospodárnost resortu. Od ledna letošního roku pak řídí také sekci vyzbrojování a akvizic. Ministr i jeho první náměstek podle serveru Lidovky.cz tvrdí, že již Borovec splnil vše, na čem se při nástupu se Stropnickým dohodl. Jeho mise prý byla od začátku plánována pouze na omezenou dobu.

Na ministerstvu obrany již v říjnu skončili také náměstek pro obranné akvizice Bohuslav Dvořák a náměstek pro legislativu a veřejnou diplomacii Jakub Kulhánek. Kulhánek se na žádost premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) stal náměstkem na ministerstvu zahraničí, Dvořákovu agendu převzal právě Borovec.

Nalevajková vedla Národní úřad pro vyzbrojování do té doby, než ho ministerstvo počátkem roku zrušilo. Poté se stala ředitelkou sekce vyzbrojování a akvizic.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah