Tesco má v Česku nové vedení, šéfovat mu bude Martin Beháň | E15.cz

Tesco má v Česku nové vedení, šéfovat mu bude Martin Beháň

Obchody Tesco v ČR nově povede Martin Beháň (na snímku). Nahradil tak Davida Morrise, který se stal generálním ředitelem pro evropské trhy.
Obchody Tesco v ČR nově povede Martin Beháň (na snímku). Nahradil tak Davida Morrise, který se stal generálním ředitelem pro evropské trhy.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obchody Tesco v ČR nově povede Martin Beháň (35). Nahradil tak Davida Morrise (47), který se stal generálním ředitelem pro evropské trhy.

Prodejny řetězce v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku budou mít nově jednotné vedení, v jehož čele stane Morris. To podle společnosti umožní zjednodušit a posílit podnikání firmy.

„Změny se přímo nedotknou kolegů na obchodech, ani kolegů v distribuci. Tesco zůstává v jednotlivých zemích i v Česku jako podnikatelský subjekt, velký zaměstnavatel, obchodní partner desítek českých firem, a také jako plátce daní a odvodů od státní pokladny,“ uvedl mluvčí Jiří Mareček.

„Je pro mne ctí a další kariérní výzvou přijmout novou roli představitele pro Česko. Zároveň budu zastávat i pozici ředitele pro malé formáty pro tři naše trhy v Česku, Slovensku a Maďarsku,“ uvedl Beháň.

Beháň pracuje v různých pozicích pro Tesco více než 11 let. Morris vedl českou pobočku řetězce od roku 2012 a na vysokých řídících pozicích působil také v Polsku a Maďarsku. Do České republiky přišel z Indie, kde pracoval dva roky.

Tesco v ČR na začátku roku oznámilo zavření hypermarketu v Ústí nad Labem a pražského supermarketu ve Smíchovské tržnici. Jako důvod uzavření prodejen společnost uvedla silné konkurenční prostředí v oblasti a nevýhodnou polohu obchodů.

Tesco v ČR provozuje přes 200 obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Má téměř 14.000 zaměstnanců. Tesco v Česku ve finančním roce 2013/2014 prohloubilo ztrátu na čtyři miliardy korun. Jako důvod uvedlo mimořádný odpis pozemků a budov, jinak prý v ČR zůstává zisková.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah