Tibor Wagner - Sony Mobile Communications, ředitel pro trhy ME | E15.cz

Tibor Wagner - Sony Mobile Communications, ředitel pro trhy ME

Tibor Wagner řídí pro SMC trhy střední evropy.
Tibor Wagner řídí pro SMC trhy střední evropy.
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Sony Mobile Communications jmenovala Tibora Wagnera na pozici nového ředitele pro trhy střední Evropy. Jeho úlohou bude rozvíjet trhy mobilních telefonů v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku.

Wagner je občanem Maďarska a jeho působištěm bude střídavě Varšava a Budapešť. Přichází z globálního vedení společnosti Sony Ericsson, kde byl zodpovědný za strategickou spolupráci se skupinou Deutsche Telekom. Během své kariéry řídil osm let obchodní aktivity společností Ericsson a Sony Ericsson ve střední a východní Evropě, zastupoval společnost Sony Ericsson v rámci globální spolupráce se skupinou Hutchison a v letech 2009 až 2011 byl také generálním ředitelem italské pobočky společnosti. „Věřím, že nová řada smartphonů od Sony a synergie s ostatními produkty Sony nám poskytne nové obchodní příležitosti na všech trzích střední Evropy a zákazníky obohatí o nové skvělé zážitky,“ uvedl Tibor Wagner.

Bohaté CV

Tibor Wagner hovoří anglicky, německy, italsky a pochopitelně maďarsky. Vystudoval elektrotechniku a zahraniční obchod na budapešťské polytechnice a MBA v oboru Innovation and Enterpreneurship na Case Western Reserve University v americkém Clevelandu. Kromě toho absolvoval mnohé kurzy - v Kanadě (Management Development Program na Acadia University), v Bruselu (General Management v European Management Centre), v USA (Innovation and Enterpreneurship in the Silicon Valley na University of California v Berkeley) či Londýně (Executive Leadership Program na London Business School), naposledy pak v roce 2010 interní Sony Ericsson Executive Leadership Program.
Svoji kariéru zahájil v roce 1992 jako Marketing Manager v maďarské pobočce společnosti Panasonic, v roce 1996 pokračoval jako Sales and Marketing Manager a Head of Department v Sony Hungary, poté přešel do Ericsson Hungary a Ericsson Mobile Communications. Tibor Wagner je otcem dvou dětí a svůj volný čas tráví poslechem jazzové a rockové hudby, běháním a jízdou na motorce.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.